Obozy MDP

W dniu 21 lipca strażacka młodzież rozpoczęła swoją wakacyjną przygodę trwającą 10 dni. Dzieci z powiatów bielskiego, cieszyńskiego jak i żywieckiego wyjechały na obóz, który miał miejsce w Kostkowicach (Jura krakowsko-częstochowska). To tutaj mogły się szkolić z zakresu wiedzy pożarniczej pod bacznym okiem kadry. Obóz zorganizowała Komisja Młodzieżowa działająca przy Zarządzie Powiatowym ZOSP RP. Do organizacji wypoczynku włączyła się również PSP w Bielsku Białej.

Każdy z uczestników miał przydzielony podział obowiązków i zadań. Nikt nie marnował czasu na leniuchowanie, lecz wszyscy szkolili się podczas plenerowych zajęć. Zdobytą wiedzę sprawdzono w końcowym egzaminie, potwierdzone zaświadczeniem ukończenia kursu, podpisane przez samego komendanta obozowego - Piotra Kozieła. Odskocznią dla młodych strażaków były codzienne atrakcje w postaci spływów kajakowych, spływów pontonowych, paintbalu, górskich wspinaczek, strzelnicy czy tez samo zwiedzanie lokalnych muzeów, zamków.

Z naszej jednostki w tym obozie uczestniczył Patryk Kubala oraz Dominika Olszanicka pełniąca funkcję opiekuna. Ogólnie z gminy wzięło udział sześcioro młodych druhów, oraz trzy osoby funkcyjne- Zbigniew Wrona oraz Szymon Więcek.

Również w miesiącu lipcu miał miejsce obóz MDP woj. Śląskiego w którym uczestniczyły nasze druhny, Agata Górna i Joanna Pietrusiak uzyskując na tym obozie uprawnienia instruktorskie MDP. Obóz zorganizowany był nad polskim morzem w miejscowości Niechorze przez Zarząd Wojewódzki ZOSP RP W Katowicach oraz nasza jednostkę OSP która wykonała część prac organizacyjnych.

Dla młodzieży która skorzystała z letniego wypoczynku obozowego zostało udzielone dofinansowanie z Samorządu Gminy, poprzez wsparcie ze środków kierowanych dla organizacji pozarządowych „ Młodzi Strażacy –edycja 2014” otrzymywanych przez naszą straż.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpgniechorze1- 2014.jpgniechorze 2-2014.jpgniechorze 3-2014.jpg