Egzamin z kwalifikowanej pierwszej pomocy

29 członków Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Buczkowice wzięło udział w egzaminie państwowym z kwalifikowanej pierwszej pomocy, który odbył się 4 kwietnia w strażnicy OSP w Rybarzowicach.

Zakończył on tym samym projekt organizowany w ramach współpracy polsko-czeskiej w zakresie szkolenia strażaków-ratowników, a program nosi tytuł: ”Integracja polsko-czeska w zakresie podnoszenia kwalifikacji członków OSP etap II”- nr projektu PL.3.22/3.3.06/12.03450 Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Beskidy - Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.

Komisja Egzaminacyjna w składzie: dr n. med. Wojciech Żurawiński, dr n. med. Tomasz Kaczor oraz Konsultant Wojewódzki w dziedzinie ratunkowej woj. śląskiego prof. dr hab. n. med. Krystyn Sosada od godziny 16.00 sprawdzali wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną strażaków. Na szczęście dla kursantów – wszyscy pozytywnie przeszli egzamin państwowy uzyskując w ten sposób tytuł ratownika i otrzymując z rąk szacownej Komisji odpowiednie certyfikaty.

Uroczyste zakończenie kursu odbędzie się 6 kwietnia w strażnicy OSP Rybarzowice o godzinie 14, a gośćmi będą m.in. strażacy z Republiki Czeskiej, którzy również brali udział w tymże projekcie.


IMGP7037.JPGIMGP7048.JPGIMGP7033.JPGIMGP7059.JPGIMGP7063.JPGIMGP7053.JPGIMGP7030.JPGIMGP7052.JPGIMGP7026.JPG