Jesienna akcja krwiodawstwa

W sobotę 26 października odbyła się ostatnia w tym roku akcja HDK organizowana przez naszych strażaków. Okazała się jedną z najlepszych w naszej 12 letniej działalności. Chętnych było tak wielu, że musieli czekać przed autobusem. Do rejestracji przystąpiło 45 osób a krew oddało 30 co daje 13,5 litra tego szlachetnego płynu. Serdecznie wszystkim dziękujemy a szczególnie tym, którzy byli pierwszy raz. Kolejne akcje w przyszłym roku. Zapraszamy.

Czytaj więcej...

MAJOWA AKCJA KRWIODAWSTWA-2019

W słoneczną majową niedzielę-19-05-2019r odbyła się kolejna akcja naszego Klubu HDK przy OSP Rybarzowice. Miała ona miejsce na parkingu przy szkole w Rybarzowicach Chętnych nie brakowało a wydarzenie urozmaicone było o pokazy i naukę pierwszej pomocy przez naszych strażaków. Najmłodsi i nie tylko, przy tej okazji mogli również zapoznać się z naszym nowym samochodem strażackim. W akcji honorowego oddawania krwi uczestniczyło 17 osób, a oddać mogło 14 za co serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejną akcję 23 listopada przy naszej remizie OSP.

 

 

Czytaj więcej...

Krwiodawstwo w Rybarzowicach

Za nami kolejna akcja krwiodawstwa. Tym razem przy pięknej pogodzie odbyła się  przy kościele parafialnym w Rybarzowicach. Podczas akcji oprócz szlachetnego czynu jakim jest oddawanie honorowo krwi obecni byli jak zawsze  strażacy OSP Rybarzowice z całym swoim sprzętem. Prezentowali go głównie dzieciom i prowadzili zajęcia z pierwszej pomocy. W naszej akcji uczestniczyły 23 osoby z czego krew oddało 17 z nich (7650ml). Bardzo dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne nasze akcje. Każdy z uczestników otrzymał upominek od strażaków z Rybarzowic.

Czytaj więcej...

Zimowa akcja krwiodawstwa

W sobotę 24 lutego 2017 roku miała miejsce kolejna, a jednocześnie pierwsza w tym roku akcja oddawania krwi. Pomimo mroźnego i śnieżnego dnia wielu krwiodawców pośpieszyło w stronę OSP Rybarzowice, aby oddać życiodajny płyn. To kolejny gest zarówno strażaków ochotników, oraz mieszkańców dla potrzebujących pomocy. Kolejne akcje w tym roku odbędą się 27 maja oraz 24 listopada 2018 r.

Czytaj więcej...

Zebrali 352 litry krwi (wywiad)

Klub Honorowych Dawców Krwi w Rybarzowicach niedawno obchodził 10-lecie swojej działalności. O klubie, a także o honorowych akcjach jego członków, postanowiłam poroz­mawiać z samym prezesem Dawidem Tycem.

Czytaj więcej...

Akcja krwiodawstwa jesień 2017

W sobotę 18 listopada 2017 r. odbyła się kolejna akcja zbiórki krwi, którą zorganizował nasz klub HDK wspólnie z Rejonowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach - oddział Bielsko-Biała.

Naszą akcję wsparło wielu krwiodawców. Dziękujemy za uczestnictwo w trzech tegorocznych akcjach, na które przybyło 73 krwiodawców a krew oddało 58. Daje to aż 26 litrów krwi.

Czytaj więcej...

Niedzielna akcja oddawania krwi

W niedzielę odbyła się kolejna nasza akcja związana z honorowym oddawaniem krwi. Jak co roku druga akcja odbyła się przy kościele parafialnym w Rybarzowicach. Cieszyła się dużym zainteresowaniem szczególnie, że koło mobilnego autobusu mogliśmy zaprezentować nasz samochód ratowniczo-gaśniczy Bremach z całym wyposażeniem oraz prowadzić szkolenie z udzielania I pomocy. Wszystkim zainteresowanym rozdaliśmy ulotki w których znajduje się schemat postępowania z poszkodowanym, a także okolicznościowe gadżety promujące bezpieczne zachowania.

Czytaj więcej...

Akcja Krwiodawstwa - luty 2017

W sobotę 25 lutego odbyła się w tym roku  I akcja Honorowego Krwiodawstwa , przy  OSP w Rybarzowicach. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Chęć oddania szlachetnego płynu zgłosiły 33 osoby. Krew oddało 28 osób co daje prawie 12.6 litrów. Z OSP Rybarzowice oddało krew 10dh, z OSP Kalna 1dh. pozostali to mieszkańcy Rybarzowic oraz 5 osób z terenu powiatu bielskiego. Dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy na kolejną  akcję, która odbędzie się 28 maja br. przy kościele parafialnym w Rybarzowicach w godzinach od 9 do 12. Zapraszamy. Informujemy również że w miesiącu maju br. odbędzie się podsumowanie 10 lecia istnienia Klubu HDK przy OSP Rybarzowice.

Czytaj więcej...

Akcja Krwiodawstwa - luty 2016

W sobotę 27 lutego odbyła się w tym roku  I akcja honorowego krwiodawstwa  ,przy naszej  OSP w Rybarzowicach. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Chęć oddania szlachetnego płynu zgłosiło 25 osób. Udało się krew oddać 24 osobom co daje prawie 11 litrów. Dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy na kolejną letnią akcję, która odbędzie się 12 czerwca br. przy kościele parafialnym w Rybarzowicach w godzinach od 9 do 12. Zapraszamy.

Czytaj więcej...

Podsumowanie Krwiodawstwa 2015

W minioną sobotę  to jest 19 grudnia 2015r odbyło się spotkanie wigilijne Klubu HDK przy OSP Rybarzowice. Podczas uroczystości podsumowano tegoroczne akcje oraz wręczono upominki dla krwiodawców oraz specjalne podziękowania dla najbardziej zasłużonych w minionym roku. W tegorocznych akcjach naszego klubu udział wzięło 69 osób a 56 oddało krew co daje 25,2l. Do tej pory zebraliśmy dzięki 29 akcjom 297 litrów! Zapraszamy na kolejne akcje w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 3