Zawody

Gminne zawody OSP Seniorów 2019

7 września 2019 roku na boisku w Buczkowicach 11 drużyn strażackich z Gminy Buczkowice, Wilkowice i Szczyrku, rywalizowało w zawodach sportowo-pożarniczych. Rozpoczęły się o godzinie 8.00 zbiórką na płycie boiska. Zawody otworzył Komendant Gminny OSP wraz z Prezesem Zarządu Gminnego ZOSP RP dh Zbigniewem Majcherczykiem oraz Z-cą wójta Gminy Jerzym Kanikiem. Również na rozpoczęciu zawodów obecny był, Komendant Gminny Wilkowic dh Grzegorz Gabor, oraz wiceprezes ZOGm Wilkowic dh Jerzy Ślusarczyk. Drużyny brały udział w 3 konkurencjach. Pierwszą była sztafeta pożarnicza, drugą ćwiczenie musztry, a trzecią ćwiczenie bojowe.

Czytaj więcej...

Gminne Zawody OSP Seniorów 2018

16 czerwca 2018 roku  na boisku w Buczkowicach  11 drużyn strażackich  z Gminy Buczkowice , Wilkowice  i Szczyrku, rywalizowało  w zawodach sportowo-pożarniczych. Rozpoczęły się  o godzinie 8.00 zbiórką na płycie boiska. Zawody otworzył Komendant Gminny OSP wraz z  Wójtem Gminy  Józefem Caputą . Również na rozpoczęciu zawodów obecny był wójt Gminy Wilkowice Mieczysław Rączka, Komendant Gminny Wilkowic dh Grzegorz Gabor, oraz wiceprezes ZOGm Wilkowic dh Jerzy Ślusarczyk. Drużyny brały udział w 3 konkurencjach. Pierwszą była sztafeta pożarnicza, drugą ćwiczenie musztry, a trzecią ćwiczenie bojowe.

Czytaj więcej...

Zawody powiatowe OSP 30-09-2017

Bez Komentarza……………………………….

Drużyna kobiet z naszej jednostki zajęła 4 miejsce

Drużyna mężczyzn z naszej jednostki zajęła podobno 8 miejsce.

W zawodach brało udział 21 reprezentacji męskich oraz 8 reprezentacji kobiecych drużyn pożarniczych wyłonionych w eliminacjach gminnych i miejskich zawodów sportowo-pożarniczych.

Zmaganiom towarzyszyła piękna pogoda.

Czytaj więcej...

Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze OSP - Seniorzy

2 września 2017 roku na boisku w Buczkowicach strażacy z Gminy Buczkowice i Wilkowice, rywalizowali w zawodach sportowo-pożarniczych. Rozpoczęły się one o godzinie 9.00 zbiórką na płycie boiska. Zawody otworzył Komendant Gminny OSP wraz Wójtem Gminy Józefem Caputą oraz Prezesem Zarządu Gminnego OSP Zbigniewem Majcherczykiem. Również na zawodach obecny był wójt Gminy Wilkowice Mieczysław Rączka, oraz wiceprezes ZOGm Wilkowic dh Jerzy Ślusarczyk. Drużyny brały udział w 3 konkurencjach. Pierwszą była sztafeta pożarnicza, drugą ćwiczenie musztry, a trzecią ćwiczenie bojowe.

Czytaj więcej...

Gminne zawody OSP Seniorów

25 czerwca 2016 roku na boisku w Buczkowicach strażacy z Gminy Buczkowice i Wilkowice oraz Szczyrku, rywalizowali w zawodach sportowo-pożarniczych. Rozpoczęły się one o godzinie 9.00 zbiórką na płycie boiska. Zawody otworzył Komendant Gminny OSP wraz z Prezesem Zarządu Gminnego OSP Zbigniewem Majcherczykiem. Drużyny brały udział w 3 konkurencjach. Pierwszą była sztafeta pożarnicza, drugą ćwiczenie musztry, a trzecią ćwiczenie bojowe.

Pierwszą i trzecią konkurencję sędziowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Bielska-Białej z sędzią głównym mł. bryg. Witoldem Inerowiczem na czele. Ćwiczenie musztry sędziowali Komendanci Gminni OSP Gminy Buczkowice i Wilkowice- dh Grzegorz Gabor i dh Stanisław Górny.

Czytaj więcej...

II Otwarte Mistrzostwa Śląska w KPP Strażaków Ochotników

Przez trzy dni trwały zmagania 19 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z woj. śląskiego, małopolskiego i dolnośląskiego. Każda drużyna to 6-cio osobowa sekcja strażacka z samochodem strażackim. Mistrzostwa rozpoczęły się 08 października szkoleniem doskonalącym dla strażaków z zakresu kierowania ruchem drogowym. Od godz. 22.00 drużyny rozpoczęły rywalizację na zadaniach nocnych których symulacje miały miejsca w Wilkowicach, Kalnej i Godziszce. Kolejne zadania to zdarzenia w Jaworzu, Kozach i Kaniowie które zakończyły się w dniu następnym późnym popołudniem. Tych sześć zadań zostało sklasyfikowanych w kategorii Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Wraz z zadaniami medycznymi były przeprowadzane zadania związane z działaniami typowo pożarniczymi.

Czytaj więcej...

OSP Rybarzowice na Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Porąbce

W dniu 03-10-2015 na boisku w Porąbce odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze dla powiatu Bielskiego. W zawodach brało udział 16 drużyn męskich oraz 8 drużyn kobiecych, wyłonionych w dwuletnich eliminacjach na poziomie Gmin powiatu Bielskiego z 40 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Organizatorem był Zarząd Powiatowy ZOSP RP oraz PSP w Bielsku Białej.

Czytaj więcej...

Gminne zawody OSP Seniorów

19 września 2015 roku  na boisku w Buczkowicach strażacy z Gminy Buczkowice i Wilkowice rywalizowali  w zawodach sportowo-pożarniczych. Rozpoczęły się one o godzinie 9.00 zbiórką na płycie boiska. Zawody otworzył Wójt Gminy Buczkowice Józef Caputa. Drużyny brały udział w 3 konkurencjach. Pierwszą była sztafeta pożarnicza, drugą ćwiczenie musztry, a trzecią ćwiczenie bojowe.

Pierwszą i trzecią konkurencję sędziowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Bielska-Białej z sędzią głównym mł. bryg. Witoldem Inerowiczem na czele. Ćwiczenie musztry sędziowali Prezes Zarządu Gminnego Gminy Buczkowice dh Zbigniew Majcherczyk oraz Komendant Gminny OSP  Gminy Buczkowice dh Stanisław Górny.

Czytaj więcej...

Ultra Reprezentacja z OSP Rybarzowice

Reprezentacja Ochotniczej Straży Pożarnej z Rybarzowic w składzie Klaudia Gorczewska-Góralczyk oraz Daniel Góralczyk w formule MIX przebiegła 8 pętli co daje łączny wynik 108km a w warunkach Skrzycznego jest to około 6000m przewyższenia. W klasyfikacji końcowej wynik ten pozwolił na zajęcie 3 miejsca na 9 startujących MIXów.

Czytaj więcej...

I Otwarte Mistrzostwa Śląska w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Strażaków Ochotników - 2014

Przez trzy dni trwały zmagania 17 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z woj. Śląskiego, małopolskiego i dolnośląskiego. Każda drużyna to 6-cio osobowa sekcja strażacka z samochodem strażackim. Mistrzostwa rozpoczęły 09 października się szkoleniem doskonalącym dla strażaków z zakresu współdziałania z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Od godz. 22.00 drużyny  rozpoczęły rywalizację na zadaniach nocnych których symulacje miały miejsca w Kalnej i Bielsku-Leszczynach oraz w Wilkowicach i Mesznej.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 3