Podsumowanie projektu PL/CZ

Głównym zadaniem projektu było podniesienie kwalifikacji w zakresie udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. W tym celu zostało zorganizowane szkolenie dla strażaków-ratowników w w/w zakresie zakończone egzaminami państwowymi.

Aby prawidłowo przeprowadzić zarówno szkolenia teoretyczne jak i praktyczne zakupiono niezbędny sprzęt w postaci fantomów, kołnierzy ortopedycznych, kocy hipotermicznych, hydrożeli, latarek, zestawów szyn, rękawic i kamizelek ostrzegawczych. Sprzęt ten będzie stanowił wyposażenie 4 jednostek OSP z Gminy Buczkowice oraz SDH Dobra z Republiki Czeskiej.

 

W ramach promocji projektu wykonano również tablice informacyjne, a także zakupiono materiały promocyjne taki jak noże ratownicze, zaś w ramach nagród uczestnicy szkoleń otrzymali zestawy składające się m.in. z teczek, organizerów i pendrivów z materiałami szkoleniowymi. Do projektu wykorzystano salę konferencyjną wraz z zapleczem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybarzowicach.

Dodatkowo podczas trwania szkoleń zorganizowano praktyczne ćwiczenia-pokazy w jednym z zakładów produkcyjnych na terenie Rybarzowic- Blachdom Plus

Wspólne spotkania strażaków z Czech i Polski podczas szkoleń z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przyczyniły się do podniesienia kwalifikacji zawodowych strażaków działających w sytuacjach kryzysowych i upowszechnienia zagadnienia niesienia pierwszej pomocy w życiu codziennym.


IMGP7116.JPGIMGP7170.JPGIMGP7128.JPGIMGP7119.JPGIMGP7138.JPGIMGP7143.JPGIMGP7149.JPGIMGP7095.JPGIMGP7112.JPGIMGP7106.JPGIMGP7079.JPGIMGP7094.JPGIMGP7166.JPGIMGP7157.JPGIMGP7136.JPG