Manewry polsko-czeskie

Sobota- 16 marca 2013r Ochotnicza Straż Pożarna w Rybarzowicach była organizatorem polsko-czeskich manewrów z zakresu ratownictwa medycznego dla jednostek OSP z Dobrej-Czechy, Buczkowic, Godziszki, Kalnej i Rybarzowic. Symulacja zdarzenia miała miejsce na terenie firmy Blachdom Plus w Rybarzowicach.

Było to kolejne spotkanie strażaków ochotników z Gminy Buczkowice i SDH Dobra w ramach projektu Integracja polsko- czeska w zakresie podnoszenia kwalifikacji członków OSP etap II”. Po spotkaniu w strażnicy OSP Rybarzowice uczestnicy kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy o godzinie 12.00 otrzymali wezwanie, że na hali produkcyjnej w firmie BLACHDOM wydarzył się masowy wypadek. Był to oczywiście epizod specjalnie przygotowany przez prowadzących kurs w celu sprawdzenia zdobytej już wiedzy z zakresu ratownictwa medycznego.

Na miejscu jednostki z Gminy Buczkowice oraz SDH Dobra mieli do uratowania 5 poszkodowanych, którym najpierw trzeba było udzielić pierwszej pomocy.

Poczynania kursantów oceniali wykwalifikowani ratownicy medyczni- Dawid Tyc i Karol Pielesz prowadzący kurs, oraz 3 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

Po zakończonych ćwiczeniach na zbiórce poszczególne grupy ratownicze dowiedziały się co robiły źle i nad czym jeszcze muszą popracować przed przystąpieniem do egzaminu.

Następnie wszyscy uczestnicy wrócili do strażnicy OSP Rybarzowice, gdzie kursanci otrzymali torby oraz pendrive’y z wytycznymi i procedurami pierwszej pomocy. Przedstawiciel kierownictwa BLACHDOM PLUS – pan Mateusz Fajkis – otrzymał z rąk prezesa OSP Rybarzowice dh Stanisława Górnego podziękowanie za udostępnienie hali na czas ćwiczeń. W spotkaniu wziął również udział dh Grzegorz Gabor – prezes OSP Bystra a jednocześnie szef szkoleń z zakresu KPP.

Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze wzajemnej nauki i przekazywania sobie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

dh Natalia Górna- Gawron


IMGP6887.JPGIMGP6998.JPGIMGP6964.JPGIMGP6974.JPGIMGP6962.JPGIMGP6892.JPGIMGP6873.JPGIMGP6901.JPGIMGP6929.JPGIMGP6869.JPGIMGP6956.JPGIMGP6895.JPGIMGP6908.JPGIMGP6965.JPGIMGP6932.JPGIMGP6946.JPGIMGP6936.JPGIMGP6915.JPGIMGP7002.JPGIMGP6870.JPGIMGP6875.JPG