Eliminacje Regionalne do IX Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS SERIES odbyły się 2 lipca 2011 r. w miejscowości Bobrowa w województwie opolskim.

O najlepsze miejsce rywalizowało dwunastu strażaków ochotników z województw: śląskiego, małopolskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i opolskiego.

Po rozegraniu trzech konkurencji Underhand, Stock Saw, Single Buck najlepszy okazał się Andrzej Jakubiec z OSP Rybarzowice (34 pkt), natomiast miejsce trzecie zdobył Ryszard Ciężak również z naszej jednostki (25 pkt.). Kolejne miejsca naszych zawodników to: siódme zajęte przez Marka Ciurlę oraz dziewiąte uzyskane przez Wojciecha Janułę.

Nad ekipą reprezentującą naszą jednostkę a zarazem woj. Śląskie czuwał dh Janusz Matlak.

Zwycięzcom nagrody i dyplomy wręczali: Pan Tomasz Cichoński Prezes Zarządu „Stihl”, dh Andrzej Pyziak Wójt Gminy Rudniki, dh Zygmunt Zalewski Członek Prezydium Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Opolu. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał dh Wiesław Golański Zastępca Dyrektora Zarządu Wykonawczego ZOSP RP i dh Wiktor Urbański Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. opolskiego oraz sędzia główny Pan Paweł Kitta oraz sędziowie pomocniczy: Krzysztof Majewski, Krystian Kaczmarek, Grzegorz Polak i Tomasz Kaźmierski.

Prezes OSP Rybarzowice
dh Stanisław Górny