III miejsce w Polsce dziewczyn z OSP Rybarzowice

W dniach 24 – 29.06.2008r w Suwałkach odbyły się Ogólnopolskie Zawody MDP w sportach obronnych. Zawody te, odbywające się przez 2 dni, składały się z marszobiegu zespołowego i sztafety pływackiej 4x50m (pierwszy dzień) oraz toru przeszkód w OSF i strzelania z KBKS-u (drugi dzień).

W marszobiegu zespołowym, odbywającym się na odcinku około 4 km, na który składa się 10 punktów technicznych (np. zbudowanie dwóch namiotów, ratownictwo medyczne, rzut granatem) oraz 4 punktów kontrolnych, drużyna dziewczyn z Rybarzowic zajęła w klasyfikacji zespołów żeńskich I miejsce.

W klasyfikacji generalnej wśród zespołów żeńskich drużyna zajęła III miejsce w skali kraju i tym samym zakwalifikowała się na Mistrzostwa o Puchar Ministra Obrony Narodowej, które odbędą się w sierpniu w Giżycku.

Skład: Kinga Bondarczuk, Joanna Głowacz – kapitan, Magdalena Gołąbek, Klaudia Gorczewska, Honorata Górna. Opiekunem drużyny był Stanisław Górny – Prezes OSP Rybarzowice.

Organizator zawodów przygotował dla wszystkich uczestników jednodniową wycieczkę do Wilna i Trok na Litwie. Każda z drużyn miała również możliwość zaprezentowania w programie artystycznym swojego regionu. Województwo śląskie było reprezentowane przez drużynę dziewczyn z OSP Rybarzowice.