Zawody Sportowo – Pożarnicze dla zespołów żeńskich i męskich

W związku z lokalnymi zagrożeniami spowodowanymi obfitymi opadami deszczu, zawody z dnia 8 września zostały przesunięte na 16 września.
Miały one miejsce w Szczyrku Skalitem. Były to zawody rozgrywane na szczeblu gmin Buczkowice, Wilkowice i Szczyrk. Z gminy Buczkowice do rywalizacji przystąpiły 2 drużyny kobiece – Rybarzowice i Godziszka oraz 4 drużyny męskie reprezentujące każdą z OSP.

• 4 miejsce OSP Kalna

Zawodnikom z poszczególnych OSP wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W dniu 22 września br. odbyły się w Zabrzegu Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Gminę Buczkowice reprezentowali zwycięzcy z ubiegłorocznych i tegorocznych zawodów na szczeblu gminy. W klasyfikacji generalnej w grupie kobiet na 12 startujących drużyn, 1 miejsce zajęła OSP Rybarzowice, a 5 miejsce OSP Godziszka. W klasyfikacji generalnej w grupie mężczyzn na 21 drużyn startujących 10 miejsce zajęła OSP Rybarzowice, a 20 miejsce OSP Buczkowice.
Dziewczyny z Rybarzowic osiągnęły również najlepszy czas w ćwiczeniu bojowym, za co odebrały puchar od posła na Sejm Stanisława Szweda.

Najważniejszym jednak osiągnięciem drużyny z Rybarzowic było sięgnięcie po najważniejszą nagrodę, jaką jest wyjazd do Europarlamentu w Brukseli ufundowany przez eurodeputowaną Grażynę Staniszewską.