VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę - 2015

W przeddzień majowego święta strażaków Św. Floriana, w  niedzielę 26 kwietnia 2015r odbyła się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę. W tym też dniu w godzinach porannych z pod strażnicy w Rybarzowicach wyruszył autokar  wypełniony strażakami ich rodzinami i sympatykami do Częstochowy aby być wśród wielkiej rzeszy strażaków z całej Polski składających hołd Jasnogórskiej Pani- Królowej Polski. Wśród  naszej delegacji były poczty sztandarowe z OSP Rybarzowice, Buczkowice i Godziszki oraz młodzież strażacka.

Mszy św. przewodniczył ks. abp. Sławoj Leszek Głódź wraz z kapelanami strażackimi, z Kapelanem Krajowym ks. bryg Janem Krynickim. Do zebranych  powitanie wygłosił ojciec z Klasztoru Jasnogórskiego- Mieczysław Polak, ze słowami uznania do braci strażackiej zwrócili się, Prezes ZG ZOSP RP dh Waldemar Pawlak, Komendant Główny PSP gen. Bryg Wiesław Leśniakiewicz, a także Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Wielotysięczna rzesza strażaków podczas Mszy św. złożyła  ślubowanie.

Wzruszający koncert dało około 140 orkiestr dętych OSP oraz  wiele chórów.

Dh Waldemar Pawlak nawiązał z okazji VII Pielgrzymki do VII Przykazania Strażaka z 1901 roku: „Bądź dumny z tego, że należysz do towarzystwa pożarniczego, bądź dumny z tego, że należysz do niezliczonej rzeszy bojowników walczących pod sztandarem najczystszej miłości bliźniego”.

Kolejne spotkanie za 5 lat, trzeba tam być …. To podsumowanie w skrócie, wracających z Pielgrzymki strażaków ochotników którzy podziękowali organizatorowi wyjazdu Komendantowi Gminnemu dh Stanisławowi Górnemu oraz firmie transportowej  P. Janusza Szkaradnika.

20150426_105137.jpgHPIM9921.jpgHPIM9922.jpgHPIM9923.jpgHPIM9926.jpgHPIM9927.jpgHPIM9932.jpgHPIM9936.jpg