Medyczne ćwiczenia OSP - Wiosna 2015

W dniu 10 kwietnia 2015r o godz. 17.00 zostały zaalarmowane zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Rybarzowic , Godziszki,  Kalnej i Buczkowic do zdarzenia związanego z wypadkiem na terenie zakładu pracy , z miejscem koncentracji przy OSP Kalna– tym razem to były tylko ćwiczenia.

I tak kolejno zastępy  udawały się na miejsce pozorowanego zdarzenia w Firmie Elmaro , gdzie  na miejscu przystępowały do udzielenia pomocy, jak się okazało dwom osobom poszkodowanym. Przygotowaniem zadań z zakresu KPP i ich oceną zajmowali się dh Dawid Tyc z OSP Rybarzowice i dh Mariusz Mędrzak z OSP Godziszka na co dzień zawodowi ratownicy medyczni. Udział brała również jednostka PSP z Bielska Białej ,włączając się w udział  oceny poprawności procedur wykonywanych przez ochotników. W trakcie oczekiwania na zadania, zastępy  w miejscu koncentracji musiały wykazać się znajomością działań  typowo strażackich  , które oceniał kierownik ćwiczeń dh Stanisław Górny Komendant Gminny OSP. Zakończenie i omówienie zadań odbyło się na placu przy OSP Kalna. Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie sprawności działań zarówno z zakresu typowych działań pożarniczych ,jak również z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy  na miejscu  nie planowanego zdarzenia.

DSC_0512.jpgDSC_0513.jpgDSC_0515.jpgDSC_0517.jpgDSC_0518.jpgDSC_0520.jpgDSC_0522.jpgDSC_0523.jpgDSC_0525.jpg