Sprawdzian sprawności strażaków

W dniu 31.05.2008r na boisku w Buczkowicach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wzięło w nich udział 10 drużyn męskich oraz 4 kobiece z Gminy Buczkowice, Wilkowice oraz Szczyrku.

W naszej gminie poszczególne sekcje zajęły następujące miejsca:

w klasyfikacji drużyn męskich:

1. Rybarzowice
  2. Buczkowice
  3. Godziszka
  4. Kalna

w klasyfikacji drużyn kobiecych:

1. Rybarzowice
  2. Godziszka

Drużyny z 3 gmin rywalizowały również między sobą w kategorii uzyskania najlepszego czasu w sztafecie pożarniczej, gdzie w grupie kobiet I miejsce zajęła OSP Rybarzowice, a w grupie mężczyzn OSP Wilkowice.

Drużyny z naszej gminy otrzymały dyplomy, puchary oraz koszulki strażackie, które wręczył Wójt Gminy Józef Caputa oraz Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Zbigniew Majcherczyk. Najlepszym drużynom w sztafecie pożarniczej puchary ufundował i wręczył Wicestarosta Bielski – Mirosław Szemla.

Zawody przebiegały przy pięknej pogodzie i dobrej atmosferze rywalizacji. Duży wkład pracy do sprawnego przebiegu zawodów wnieśli druhowie z OSP Buczkowice zarówno w przygotowaniu technicznym jak również serwując wyżywienie dla strażaków.

Komendant Gminny
dh Stanisław Górny