ĆWICZENIA NA KOMPLEKSIE LEŚNYM GODZISZKA/ SZCZYRK

05 września o godzinie 16.00 zawyły syreny w okolicznych strażach. Paliło się około pół hektara lasu w Szczyrku. Jedyną drogą dojazdową była ulica Myśliwska w Godziszce.

Zadaniem strażaków było rozpoznanie dróg dojazdowych do miejsca akcji w czym pomagali wyznaczeni kierunkowi. Droga przez las do celu miała 1200m, oraz jest pokrzyżowana ze starymi traktami co wymagało uważnego zachowania.

Dodatkowym działaniem strażaków było poszukiwanie trzech zaginionych osób w rejonie pożaru, oraz udzielenie im pomocy przedmedycznej. Sprawdzono również dostęp do wody po którą trzeba pokonać odległość 12 kilometrów.

W ćwiczeniach brały udział: OSP Godziszka (x 2), OSP Rybarzowice (x2), OSP Buczkowice (x 2), OSP Kalna, OSP Słotwina (powiat żywiecki), OSP Szczyrk (x 2) oraz PSP Bielsko Biała (x 2).

Po zakończonych manewrach nastąpiło podsumowanie w OSP Godziszka. Ćwiczenia obserwowali przedstawiciele PSP Bielsko Biała, wójt gminy Buczkowice oraz wielu mieszkańców pobliskiego lasu i turystów.

Pozdrawiam i dziękuję S.G

Zdjecie0406.jpgZdjecie0399.jpgZdjecie0405.jpgZdjecie0408.jpgZdjecie0403.jpgZdjecie0404.jpgZdjecie0402.jpgZdjecie0401.jpgZdjecie0400.jpgZdjecie0407.jpg