Wizyta OSP Rybarzowice w Brukseli

Reprezentacja z OSP Rybarzowice w dniach od 5 do 9 kwietnia przebywała w Brukseli. Pobyt ten był wynikiem osiągnięć sportowych strażaków z Rybarzowic, a przede wszystkim zwycięstwem żeńskiej drużyny w zawodach powiatowych w 2007 roku w Zabrzegu, gdzie główną nagrodą był ów wyjazd ufundowany przez panią Poseł do Parlamentu Europejskiego Grażynę Staniszewską.

Reprezentacja oprócz zwiedzania Luksemburga, miast w okolicach Brukseli oraz samej Brukseli odbyła spotkanie w samym centrum polityki europejskiej czyli w Europarlamencie z panią europoseł. Brała również udział w seminarium przedstawiającym pracę poszczególnych działów Parlamentu i obradach Komisji Plenarnej w głównej sali obrad, gdzie będąc obserwatorami mogli w ojczystym języku zapoznać się z problemami dotyczącymi jednoczącej się Europy.

Dużą przyjemność pracującym tam Polakom sprawiło to, iż zarówno druhny jak i druhowie pojawili się na spotkaniu w galowych mundurach.

Prezes OSP Rybarzowice
dh Stanisław Górny