Gminne i Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

W dniu 22.09.2012 r. na boisku w Wilkowicach odbyły się Gminne Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według regulaminu CTiF dla gmin Buczkowice i Wilkowice.

Klasyfikacja dla Gminy Buczkowice w kategorii dziewcząt:

1 miejsce:OSP Rybarzowice

Klasyfikacja dla Gminy Buczkowice w kategorii chłopców:

2 miejsce:OSP Godziszka

3 miejsce:OSP Kalna MIX

4 miejsce:OSP Rybarzowice II MIX

W tym roku po raz pierwszy drużyny rywalizowały w prawidłowym wykonaniu ćwiczenia musztry. Wszystkie drużyny młodzieżowe prezentowały wysoki poziom, jednak wyróżnienie otrzymała drużyna z Kalnej oraz dowódca drużyny mix z Rybarzowic.

Zwycięzcy tegorocznych i ubiegłorocznych zawodów gminnych zakwalifikowali się do zawodów szczebla powiatowego.

Na zakończenie zawodów puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczył Wójt Gminy Buczkowice Józef Caputa oraz Prezes ZOGm ZOSP dh Zbigniew Majcherczyk, oraz w kategorii musztry przedstawiciel Gminy Wilkowice Jacek Lipowiecki. Komisję sędziowską wystawiła PSP w Bielsku- B, a sędzią głównym zawodów był mł bryg. Zbigniew Mizera.

W dniu 29.09.2012r na boisku w Porąbce miały miejsce Powiatowe Zawody MDP dla powiatu bielskiego i miasta Bielska - Białej. Ogółem do startu stanęło 10 drużyn dziewcząt oraz 10 drużyn chłopców z 52 jednostek OSP. W klasyfikacji końcowej dziewczęta z Rybarzowic zajęły 3 miejsce, w kategorii chłopców OSP Rybarzowice 3 miejsce, OSP Godziszka uplasowała się na 8 pozycji.

W kategorii wzorowo wykonanej musztry I miejsce w grupie chłopców zajęła drużyna z Rybarzowic.

Zawody odbyły się przy pięknej pogodzie, organizatorami był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP, oraz Państwowa Straż Pożarna. Sędzią głównym był bryg. Grzegorz Piestrak. Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy, puchary i upominki.

Podsumowując obie edycje zawodów słowa podziękowań pragnę skierować do opiekunów i trenerów z jednostek w naszej gminie za pracę z młodzieżą zrzeszoną we wcześniej wymienionych OSP.