• Walne zebranie sprawozdawcze za 2018 rok

  Walne zebranie sprawozdawcze za 2018 rok

  wtorek, 05, luty 2019 14:40
 • Alarmowo w 2018

  Alarmowo w 2018

  wtorek, 22, styczeń 2019 18:30
 • Poświęcenie nowego samochodu pożarniczego w OSP Rybarzowice

  Poświęcenie nowego samochodu pożarniczego w OSP Rybarzowice

  czwartek, 15, listopad 2018 19:19

11 Listopada 2018r – 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski

Msza Święta w intencji Ojczyzny, koncert patriotyczny, złożenie hołdu pod Pomnikiem Legionistów, to wszystko miało miejsce 11 listopada 2018 r. w Rybarzowicach.

O godzinie 11.00 odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny sprawowana przez księży, ks, Kan Władysława Urbańczyka, ks. Rafała i ks. Wiesława. We Mszy Św. wzięły udział poczty sztandarowe z OSP Rybarzowice  oraz Szkoły Podstawowej  z Rybarzowic. oraz jednostek OSP z Buczkowice, Godziszki i Kalnej, wraz z kompanią strażaków. Ich obecność była również podyktowana poświęceniem po uroczystościach w kościele ,  nowego wozu strażackiego w OSP Rybarzowice.

Czytaj więcej...

Patriotyczna Akademia z okazji 100 lecia Niepodległości Polski w Rybarzowicach

W niedzielne popołudnie w dniu 4 listopada 2018roku  o godz. 17.00  w Domu Ludowym w Rybarzowicach ,odbyła się uroczysta Akademia Patriotyczna z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. To kolejny element świętowania Niepodległości Polski w Rybarzowicach których organizatorem jest Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej  dh Stanisław  Górny , wspólnie z Parafią Rybarzowice, Stowarzyszeniem „ Ziemia Rybarska” Kołem Gospodyń Wiejskich. Związkiem Emerytów Rencistów i Inwalidów , Kółkiem Rolniczym, Klubem Sportowym ISKRA, Przedszkolem oraz Szkołą w Rybarzowicach.

Czytaj więcej...

GCBA 5/42/4 MAN w OSP Rybarzowice

W październiku został odebrany  fabrycznie nowy  samochód pożarniczy dla OSP Rybarzowice. Jest to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy  z napędem terenowym GCBA 5/42/4 na podwoziu  MAN TGM 18.340 4x4 BB zbudowany przez Firmę  MOTO-TRUCK Leszek Chmiel z Kielc.  Zastąpi on mocno zużytego  GCBA Steyr. Zakup w kwocie 895 440 tys zł był możliwy przez dofinansowanie ze środków Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w kwocie 424 170   tys. złotych. Samorząd Gminy Buczkowice przeznaczył dofinansowanie w kwocie 400 000 tys zł, zaś OSP  dołożyła ze środków własnych kwotę 71 270 zł.

Czytaj więcej...

„Droga mieszkańców Rybarzowic do Niepodległości 1914-1918”

Kolejne trzecie opracowanie dotyczące historii Rybarzowic ukazuje się w tym jakże szczególnym roku dla nas Polaków,- roku 100 lecia odzyskania Niepodległości. Działająca przy OSP Rybarzowice sekcja historyczna, po raz kolejny dokonała utrwalenia historii Rybarzowic. Niniejsze opracowanie pt. „Droga mieszkańców Rybarzowic
do Niepodległości  1914 – 1918” to przede wszystkim wielka praca i poszukiwanie dokumentów historycznych przez  Pana Jarosława Krutaka mieszkańca naszych Rybarzowic, autora niniejszej publikacji.

Czytaj więcej...

AED na Strażnicy OSP Rybarzowice

Od września b.r. na budynku naszej straży pojawiła się zielona  okrągła szafka w której znajduje się AED czyli automatyczny defibrylator zewnętrzny. Jest to urządzenie przenośne, które może użyć każdy z nas nawet jak nie jest z wykształcenia medykiem.

Czytaj więcej...

100 dni na 100 lecie Niepodległości w Rybarzowicach - Odnowa Pomnika Legionistów

Kolejnej  drugiej odnowy pomnika podjęła się Ochotnicza Straż Pożarna z okazji 100- lecia  odzyskania Niepodległości przez Polskę, oraz w 120 rocznicę założenia OSP. Pierwszy  duży remont miał miejsce 10 lat temu. Pomnik został wybudowany w 20 rocznice wymarszu legionistów z Rybarzowic w roku 1934.

W piątek 03 sierpnia po mszy świętej o godz. 18.00 Ksiądz Kanonik- Władysław Urbańczyk wraz z wikarym Rafałem oraz ks. Wiesławem dokonali poświecenia dzieła, które jednocześnie zainicjowało przygotowania do głównych obchodów listopadowych, w ramach 100 dni na 100 lecie Niepodległości w Rybarzowicach. 

Czytaj więcej...

Sprzęt z dotacji Ministerstwa Sprawiedliwości dla OSP

W dniu 28 czerwca br. w remizie OSP Rybarzowice, podczas posiedzenia Zarządu Oddziału Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej  odbyło się, przekazanie sprzętu do ratowania poszkodowanych w wypadkach, zakupionego z dotacji Ministerstwa Sprawiedliwości dla OSP z terenu Gminy Buczkowice.

Czytaj więcej...

Ewakuacja i pokazy - przedszkole i szkoła w Rybarzowicach

W dniu 19 czerwca o godz. 9.30 w Przedszkolu w Rybarzowicach odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne. Nad bezpiecznym przebiegiem ćwiczeń czuwali strażacy z OSP Rybarzowice. Cała  akcja przebiegła sprawnie, zarówno dzieci , kierownictwo i pracownicy zgodnie z procedurami w bezpieczny sposób opuścili obiekt, udając się na wyznaczone miejsce zbiórki. Następnie omówiono to zadanie , jak również  przekazano kilka uwag dotyczących prawidłowego zachowania w sytuacjach groźnych.  To w dalszym ciągu  wprowadziło  dzieci jak i personel do  pokazów sprzętu zarówno strażackiego jak i medycznego. Zarówno strażacy jak też ratownicy medyczni z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego przekazali wiele cennych uwag na temat bezpiecznego zachowania oraz stworzyli możliwość do bezpośredniego kontaktu ze sprzętem ratującym zdrowie i mienie.

Czytaj więcej...

Gminne Zawody OSP Seniorów 2018

16 czerwca 2018 roku  na boisku w Buczkowicach  11 drużyn strażackich  z Gminy Buczkowice , Wilkowice  i Szczyrku, rywalizowało  w zawodach sportowo-pożarniczych. Rozpoczęły się  o godzinie 8.00 zbiórką na płycie boiska. Zawody otworzył Komendant Gminny OSP wraz z  Wójtem Gminy  Józefem Caputą . Również na rozpoczęciu zawodów obecny był wójt Gminy Wilkowice Mieczysław Rączka, Komendant Gminny Wilkowic dh Grzegorz Gabor, oraz wiceprezes ZOGm Wilkowic dh Jerzy Ślusarczyk. Drużyny brały udział w 3 konkurencjach. Pierwszą była sztafeta pożarnicza, drugą ćwiczenie musztry, a trzecią ćwiczenie bojowe.

Czytaj więcej...

Krwiodawstwo w Rybarzowicach

Za nami kolejna akcja krwiodawstwa. Tym razem przy pięknej pogodzie odbyła się  przy kościele parafialnym w Rybarzowicach. Podczas akcji oprócz szlachetnego czynu jakim jest oddawanie honorowo krwi obecni byli jak zawsze  strażacy OSP Rybarzowice z całym swoim sprzętem. Prezentowali go głównie dzieciom i prowadzili zajęcia z pierwszej pomocy. W naszej akcji uczestniczyły 23 osoby z czego krew oddało 17 z nich (7650ml). Bardzo dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne nasze akcje. Każdy z uczestników otrzymał upominek od strażaków z Rybarzowic.

Czytaj więcej...

Już wkrótce...

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

1% Podatku

PROSIMY O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NA
ZWIĄZEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH RP
Nr KRS 0000116212

Ze wskazaniem w informacji uzupełniającej:

OSP RYBARZOWICE ul Beskidzka 66
43-378 Rybarzowice, woj: śląskie

Dziękujemy - strażacy