Kategorie
Aktualności Uroczystości

Rybarzowicka Droga Krzyżowa 2024

22 marca 2024r po mszy św. wieczornej odbyła się, tak jak w ubiegłych latach – Droga Krzyżowa ulicami Rybarzowic. Wyruszyła z kościoła Parafialnego pw. MB Pocieszenia, ul Beskidzką dalej Topolową a potem już ścieżką nad Żylicą do Krzyża na Grapie. Krzyż idący przodem był niesiony przez mieszkańców, młodzież szkolną, ministrantów, organizacje. Niesienie krzyża od IV do V stacji wzięła na swoje ramiona Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Nad bezpieczną procesją z krzyżem bardzo licznej grupy parafian, czuwali strażacy z naszej jednostki. Dodatkowo oświetlaliśmy niesiony krzyż oraz teren zakończenia – ostatniej stacji Drogi Krzyżowej. Zadbaliśmy również o stosowny powrót krzyża do Kościoła. Dobra pogoda dopełniła uroczystego charakteru przebiegu uroczystości.

Galeria zdjęć