Kategorie
Aktualności Pozostałe

I klasa w strażnicy OSP Rybarzowice

Kilka dni temu 11 marca uczniowie I klasy szkoły Podstawowej odwiedziły strażnicę OSP Rybarzowice.

Pani Mirosława Czernek i Pani Katarzyna Górnicka Marek wraz ze swoimi uczniami zawitały do strażnicy OSP aby usłyszeć i zobaczyć co dzieje się i co znajduje w budynku z garażami i wieżą z zamontowanymi na niej urządzeniami, w centrum Rybarzowic,

Dzieci z uwagą słuchały porównań obecnie funkcjonującej jednostki do lat poprzednich , a jest to już prawie 125 lat. Całe spotkanie przebiegało w oparciu o omawianą przez pierwszaków lekturę Cz. Janczarskiego pt. „Jak Wojtek został strażakiem”.

Poza porównaniami obecnej straży do tej z lektury , dzieci z zaciekawieniem oglądały sprzęt i samochody , w których to obowiązkowo musiały choć na chwilę usiąść i poczuć się jak ten Wojtek z lektury. Nie obyło się oczywiście bez wielkiej ilości zadawanych pytań przez pierwszaków, na które odpowiadali strażacy. Pewnie nie wszystko zostało powiedziane , bo dzieci wraz z wychowawczyniami zapowiedziały się na kolejne spotkanie. Pewnie w maju przy okazji dni strażaka. – Zapraszamy

Galeria zdjęć