Kategorie
Akcje Aktualności

Pomoc z Rybarzowic Ukrainie

Rosja prowadzi barbarzyńską wojnę przeciwko Ukrainie już od ponad 3 tygodni, a my nie tyko słuchamy i oglądamy wstrząsające sceny, ale wspólnie z dobrymi ludźmi staramy się pomóc.

Nasza Straż, nasi druhowie, niekiedy z rodzinami włączają się do wszelakiej pomocy dla mieszkańców sąsiedniej Ukrainy .Pomagamy tym którzy przybyli do naszego kraju, czy też do naszej miejscowości.

Już w niedzielę 28.02 w odpowiedzi na ogólnopolską akcje strażaków przekazaliśmy sprzęt i środki ochrony osobistej strażakom na Ukrainie.

Następna zbiórka tym razem żywności i nie tylko, zorganizowała Rada Sołecka Rybarzowice w dniu 05 marca. Tutaj także działali nasi druhowie. Wykonaliśmy również transporty darów zebranych przez Szkołę Podstawową do punktów zbiórki/ GOPS,PCK/. W akcji pomocy docelowej- bezpośrednio na Ukrainę, do parafii Jazłowiec, gdzie przebywają dzieci z matkami ewakuowane z Charkowa, organizowanej przez Parafię Rybarzowice, uczestniczyli nasi druhowie wraz z rodzinami. Ze składki wśród druhów sporządziliśmy stosowną paczkę darów. Innym tematem jest wsparcie przez naszą jednostkę rodzin w Rybarzowicach, które przyjęły pod swój dach uchodźców. To niezbędne rzeczy do rozpoczęcia przez poszkodowanych putinowską agresją ,życia w nowej rzeczywistości.

W dniu 20 marca o godz. 8.00- tak jak strażacy w całej Polsce, uczciliśmy minutą ciszy ukraińskich strażaków, którzy stracili życie podczas ratowania ludności cywilnej w trakcie działań wojennych.

Galeria zdjęć