Kategorie
Aktualności Pozostałe

Strażacy z Rybarzowic dla najmłodszych

W słoneczną wrześniową sobotę 4 września, nad Żylica, został zorganizowany piknik strażacki dla mieszkańców zarówno dorosłych jak i dzieci. Zaprezentowano samochody, oraz sprzęt pożarniczy, którym każdy z uczestników mógł osobiście się posłużyć. Najmłodsi otrzymali słodycze, było również ognisko z pieczoną kiełbaską. Największą atrakcją były obfite strumienie wody podawane przez pompy oraz działka z samochodów.

Zaangażowali się w to druhowie -D Bistyga, P Januła, K. Ciszczoń, K. Świerczek, P. Pawlus. M. Ciurla, Ł. Górny, T. Jakubiec. Byli również uczestnicy letniego obozu szkoleniowego MDP- dh Weronika Januła oraz Maciej Matlak.

Odbywający się 11 września, Rodzinny Rajd Rowerowy po terenie Gminy Buczkowice i Szczyrku był zorganizowany również z naszym udziałem. Strażacy byli na poszczególnych punktach kontrolnych oraz czuwali nad bezpieczeństwem uczestników.

We wtorek21 września, strażnicę odwiedziły dzieci ze szkoły Podstawowej, z klas zerowych oraz oddziału przedszkolnego. Każdy z nich bod bacznym okiem opiekunek usiadł w największym samochodzie będącym w dyspozycji OSP Rybarzowice. Prezes S.Górny, Naczelnik D.Bistyga. Gospodarz B.Gołąbek pokazywali poszczególnym grupom dzieci narzędzia którymi posługują się strażacy a także pomogli im poczuć się przez chwilę strażakami, w ubranych przez nich hełmach strażackich.

Galeria zdjęć