Kategorie
Aktualności Uroczystości

Życzenia z okazji Dnia Strażaka 2020

Tegoroczny Dzień Strażaka, zapewne będzie zapamiętany przez wielu  druhów jako całkiem inny, a może szczególny i na swój sposób uroczysty- pomimo ograniczeń  związanych ze złem  nękającym nasze codzienne życie.

4 maja Dzień Strażaka, święto św. Floriana, patrona tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę.

Druhny, druhowie – Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybarzowicach.  składam serdeczne podziękowania w imieniu swoim jak i całego społeczeństwa za działalność ratowniczą, bezinteresowną, społeczną i odpowiedzialną służbę, związaną z ryzykiem, wysiłkiem fizycznym i stresem, wymagającą sprawności fizycznej i umiejętności. Za  służbę naszej Ojczyźnie- Rzeczypospolitej Polskiej.

Życzę, by ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego, niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują było zawsze bezpieczne i pozwalało na spokojny powrót do domu, mimo coraz trudniejszych zadań ratowniczych, szczególnie w tym roku. Życzę również pomyślności w rozwiązywaniu   nowych problemów, które przynosi Nam życie , wielu lat w zdrowiu, sukcesów w życiu zawodowym, a także szczęścia w życiu  osobistym.

Słowa wdzięczności kieruję szczególnie do tych, którzy czynnie włączają się w codzienne funkcjonowanie naszej jednostki i potrafią w tym zarażonym czasie brać na siebie choć część odpowiedzialności za  wspólne bezpieczeństwo.  Szanowne druhny, druhowie- słowa podziękowania  kieruję także dla Waszych rodzin i najbliższych.  Dziękuję tym mieszkańcom Rybarzowic którzy nas wspierają w społecznej służbie drugiemu człowiekowi. Ta wielka  społeczna praca  druhów strażaków do których dzisiaj kieruję te słowa ,  owocuje tym  że ludzie wokoło czują się bezpiecznie , zaś nam przynosi satysfakcję z bycia potrzebnym.

Rybarzowice 04-05-2020r. Prezes OSP Rybarzowice
dh Stanisław Górny