Kategorie
Aktualności Uroczystości

RELIKWIE św. JPII, JUBILEUSZ, BOŻE CIAŁO-Rybarzowice 2023

W pierwszą niedzielę czerwca- 04.06.2023- braliśmy udział w uroczystości kościelnej na której zostały wprowadzone do naszego kościoła parafialnego p.w. Matki Bożej Pocieszenia relikwie św. Papieża Jana Pawła II. Również na tej uroczystej Mszy Św. Obchodziliśmy Jubileusz 60- lecia kapłaństwa ks. kanonika Wiesław Karkoszki. Spójnym elementem tych wydarzeń było to, że 60 lat temu to obecny św, JPII udzielał święceń kapłańskich ks. Wiesławowi. Gratulacje na ręce Jubilata złożyli parafianie wraz z organizacjami i instytucjami z Rybarzowic.

Kolejnym wydarzeniem jak co roku było nasze uczestnictwo w procesji Bożego Ciała. Strażacy nieśli baldachim i wraz z pocztem sztandarowym przeszli ulicami Rybarzowic na których usytuowane były 4 ołtarze- ul. Topolowa, Nad Żylicą, Bażantów i Beskidzka. Również zabezpieczaliśmy całą trasę procesji. W tym roku towarzyszyła nam również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Galeria zdjęć