Kategorie
Aktualności MDP

Gminne Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTiF- 2023

Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dla gmin Buczkowice i Wilkowice miały miejsce w Wilkowicach w sobotę 20 maja 2023. Tegoroczne zmagania młodych strażaków miały trochę inną formułę. W pierwszej kolejności odbyły się zawody klasyfikowane dla ogólnie 5 drużyn z gminy Wilkowice i 4 z gminy Buczkowice. W drugiej części wystartowały drużyny MDP poza konkurencją złożone z zawodników którzy nie znaleźli się w pierwszych składach. Po zbiórce otwierającej zawody przez organizatorów- dh Grzegorza Gabora i dh Wojciecha Kąkola o godzinie 9.00, rozpoczęła się rywalizacja w sztafecie. Na starcie najpierw stawiła się Gmina Buczkowice później Gmina Wilkowice. Po sztafecie, na którą składały się m.in. pokonanie drabiny ,płotka, przeniesienie węża oraz gaśnicy na podest, a także podpięcie węża do rozdzielacza, każda ze startujących drużyn przystąpiła do ćwiczenia bojowego. W tym zadaniu drużyny musiały m.in. pokonać rów przeskakując go, przejść tunel, pokonać równoważnię, wypełnić nalewak wodą pompując ją z hydronetki oraz zawiązać odpowiednie do rysunków węzły a także rozpoznać sprzęt pożarniczy. W całym zadaniu należało również prawidłowo zbudować linię wężową składającą się z 4 odcinków węża w 52.

Sympatyczną rywalizację drużyn MDP dopełniła piękna pogoda, oraz komisja sędziowska złożona z funkcjonariuszy PSP z Bielska Białej oraz funkcyjnych z poszczególnych OSP, którą kierował st.kpt. Robert Dunat

Na kończącej zawody zbiórce zostały rozdane medale i dyplomy poszczególnym drużynom kwalifikowanym oraz nie kwalifikowanym wraz z opiekunami. Nagrody ufundował Samorząd Gminy Buczkowice, a wręczali je, Komendant Gminny OSP dh Stanisław Górny wraz ze st. kpt. Robertem Dunatem.

Trzecim elementem zawodów był piknik strażacki dla wszystkich uczestników, zarówno młodych zawodników ich rodziców, opiekunów i kibiców. I tu nie zabrakło atrakcji, oprócz smacznych posiłków i słodkości ,były inne atrakcje m.inn. dmuchany zamek czy też przejażdżka w koszu drabiny strażackiej.

Naszą jednostkę reprezentowało 17 członków MDP

W klasyfikacji Gminy Buczkowice

I miejsce- MDP OSP Godziszka

II miejsce- MDP OSP Rybarzowice

III miejsce MDP OSP Buczkowice

IV miejsce MDP OSP Kalna

Nie klasyfikowane drużyny wystawiły OSP Buczkowice, OSP Godziszka i OSP Rybarzowice.

Organizatorami były Zarządy Gminne ZOSP RP z Gminy Buczkowice i Wilkowice.

Galeria zdjęć