Kategorie
Aktualności MDP

Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTiF – 2022

W tym roku Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dla OSP powiatu bielskiego miały miejsce w Bestwinie . Odbyły się 1 października 2022. Po zbiórce otwierającej zawody przez organizatorów- Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz KM PSP w Bielsku Białej o godzinie 9.00, rozpoczęła się rywalizacja drużyn MDP. Na starcie stawiło się sześć drużyn dziewcząt oraz osiem drużyn chłopców. Sympatyczną rywalizację drużyn MDP dopełniła dobra pogoda, oraz komisja sędziowska PSP z Bielska Białej którą kierował mł. bryg. Piotr Midor oraz st.kpt Rafał Walasik .

Zawody przebiegały w zaciętej atmosferze, a składały się z biegu sztafetowego na 400 metrów z przeszkodami oraz rozwinięcia bojowego.

W klasyfikacji drużyn chłopców OSP Rybarzowice zajęła VI miejsce.

Klasyfikacja generalna dla grupy dziewcząt: 1. Bujaków 2. Pisarzowice 3. Ligota 4. Janowice 5. Wilkowice 6. Porąbka.

Klasyfikacja generalna dla grupy chłopców: 1. Kobiernice 2. Stara Wieś 3. Bronów 4. Meszna 5. Kaniów 6. Rybarzowice 7. Hecznarowice 8. Międzyrzecze Górne.

Startujące drużyny otrzymały puchary, dyplomy, nagrody oraz indywidualnie medale, które wręczyli: poseł Przemysław Drabek, zastępca komendanta miejskiego PSP w Bielsku-Białej mł. bryg. Roman Marekwica, wójt gminy Bestwina Artur Beniowski oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej Stanisław Nycz.

Wśród przybyłych gości byli także radni powiatu bielskiego Adam Caputa, Grzegorz Gawęda, z-ca komendanta miejskiego PSP bryg. Andrzej Graca oraz komendanci gminni i prezesi poszczególnych jednostek OSP.

Drużynę MDP Rybarzowice stanowili dh- Weronika Januła, Amelia Waluś, Nikola Laburda, , Kacper Gowin, Maciej Matlak, Paweł Augustyniak, Dawid Jopek, Bartek Dobija, Kacper Wielgosz, Jan Mojżesz wraz z opiekunami- dh Dawid Bistyga i Piotr Januła.

Galeria zdjęć