Kategorie
Aktualności HDK

Majowa akcja krwiodawstwa w Rybarzowicach

W dniu 15 maja 2022 r. przy pięknej, pogodzie na parkingu obok Kościoła Parafialnego w Rybarzowicach miała miejsce druga w tym roku akcja honorowego krwiodawstwa. Jej głównym celem było przekazanie krwi, dla naszego mieszkańca Mateusza . Chętnych do oddania krwi było 25 osób, oddało 19 osób, co dało ponad 8 litrów krwi. Dodatkowym elementem akcji była możliwość dla wielu osób, sprawdzenia się przy udzielaniu pierwszej pomocy -również przy użyciu defibrylatora który jest ogólnodostępny i zamontowany na strażnicy OSP .Można także było poczuć się strażakiem korzystając z prezentowanego sprzętu przez naszych strażaków.

Również w akcję włączyła się rodzina Mateusza która obdarowała krwiodawców porcją smakołyków. Wszystkim którzy przybyli na akcję w imieniu rodziny Mateusza składamy serdeczne podziękowania. Nad całością akcji czuwali nasi strażacy- krwiodawcy.

Galeria zdjęć