Kategorie
Aktualności Uroczystości

11 LISTOPADA 2022r- ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ

O godzinie 11.00 odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, sprawowana przez księdza wikarego Tomasza, W swojej homilii odniósł się do wartości i poszanowania wolności naszej Ojczyzny o którą ciągle trzeba się troszczyć. Słowa o szacunku do Ojczyzny , szczególnego znaczenia nabrały w tym roku, w kontekście wojny na Ukrainie. We Mszy Św. wzięły udział poczty sztandarowe z OSP Rybarzowice oraz Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego.  Obecni byli radni gminy oraz przedstawiciele Rady Sołeckiej z Rybarzowic, na czele z Zastępcą Wójta Jerzym Kanikiem, delegacje organizacji społecznych z Rybarzowic- Zespołu Regionalnego Pieśni i Tańca, Koła Gospodyń Wiejskich, Związku Emerytów i Rencistów , Szkoły Podstawowej i Przedszkola z Rybarzowic, oraz grupy mieszkańców Rybarzowic dla których cenny jest patriotyzm i umiłowanie ojczyzny.

Po zakończeniu uroczystości w kościele, poczty sztandarowe, delegacje i mieszkańcy udali się przed Pomnik Legionistów gdzie modlitwę za poległych poprowadził ks, Tomasz, następnie odśpiewano Hymn Polski . Przy dźwięku syreny poczty sztandarowe oddały hołd pochylając sztandary przed Pomnikiem Legionistów. Poszczególne delegacje złożyły wiązanki oraz znicze. Wartę Honorową przy Pomniku, upamiętniającym wymarsz Legionistów, pełnili młodzi druhowie z MDP z Rybarzowic . Całość obchodów 11 listopada odbyła się przy pięknej pogodzie, a śpiewany w południe hymn Polski dopełnił uroczystego charakteru święta. Jak co roku odpowiednim przygotowaniem Pomnika zajęli się druhowie z OSP.

Galeria zdjęć