Kategorie
Aktualności HDK

Dedykowana akcja krwiodawstwa w Rybarzowicach

W dniu 27 lutego 2021r w Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybarzowicach miała miejsce pierwsza w tym roku akcja honorowego krwiodawstwa. Jej głównym celem było przekazanie krwi oraz rejestracja Dawców Szpiku, dla naszego mieszkańca Mateusza ,który boryka się z chorobą. Na akcję przybyło ponad 60 osób, oddało 28 osób, co dało prawie 13 litrów krwi. Dodatkowo zarejestrowano kilkunastu dawców szpiku.

Każdy uczestnik akcji otrzymał od organizatorów słodki upominek w postaci zestawu ciast własnego wypieku, które przygotowały Panie z Rybarzowic i nie tylko. Również w akcję włączyła się rodzina Mateusza która obdarowała krwiodawców kolejną porcją smakołyków. Wielka ilość wdzięczności dla wspaniałych krwiodawców i dawców przerosła najśmielsze oczekiwania. Do akcji włączyli się również księża z naszej parafii, zachęcając do podzielenia się życiodajnym płynem z potrzebującymi .Niestety znaczna ilość osób chętnych oddać krew przekroczyła możliwości jej poboru. W związku z tym część osób odda krew w innym terminie z dedykacją dla Mateusza. Zarówno ilość osób biorących udział w bezpośrednim oddaniu krwi, ilość zarejestrowanych dawców szpiku, jak też osób wspierających to dzieło świadczy o wielkiej miłości tych ludzi dla bliźnich. Wszystkim którzy przybyli na akcję w imieniu rodziny Mateusza składamy serdeczne podziękowania. Nad całością akcji czuwali nasi strażacy.

Galeria zdjęć