Kategorie
Aktualności HDK

Dedykowana akcja krwiodawstwa w OSP Rybarzowice – 27 lutego 2021 r.

Klub HDK przy OSP Rybarzowice zaprasza na kolejną z zarazem pierwszą w tym roku akcję krwiodawstwa przy strażnicy w sobotę 27 lutego od 9:00 do 12:30. Całość zebranej krwi z akcji przekażemy na naszego kolegę- mieszkańca Rybarzowic- Mateusza, u którego wykryto ostrą białaczkę szpikową. W czasie akcji będzie możliwość zarejestrowania się do Krajowego Rejestru Dawców Szpiku. Jeżeli ktoś nie będzie mógł w tym dniu oddać krwi, może to zrobić w dowolnym Centrum Krwiodawstwa lub autobusie w dowolnym czasie uwzględniając, że krew jest przekazana na konto naszego kolegi Mateusza Stwory. Warto zaznaczyć, że w sytuacji gdy Mateusz będzie potrzebował krwi to dostanie ją w pierwszej kolejności dzięki naszym działaniom polecającym na oddawaniu krwi.

Zapraszamy do licznego udziału w akcji, dla każdego dodatkowo słodki upominek-  w imieniu rodziny Mateusza-strażacy.