Kategorie
Aktualności HDK

Majowa akcja krwiodawstwa w Rybarzowicach w czasie pandemii

W  niedzielę 17 maja 2020 r. miała miejsce kolejna akcja krwiodawstwa organizowana przez Klub HDK przy OSP Rybarzowice.

Jak co roku w tym czasie miała ona się odbyć się wraz z pokazami na parkingu przy szkole podstawowej. Niestety sytuacja związana z obostrzeniami koronawirusowymi, wymusiła na naszym Klubie ograniczenie się do samego oddawania krwi. Pewne problemy techniczne spowodowały także zmianę miejsca, i ostatecznie akcja przeniosła się pod strażnicę OSP.

Pomimo różnorakich problemów  nie zawiedli wspaniali krwiodawcy, którzy w ilości 32 osób zgłosili chęć oddania krwi w tym tak trudnym czasie. Odpowiedzieli na wołanie o pomoc dla tylu potrzebujących.

Nasi strażacy- krwiodawcy oprócz oddania krwi czuwali nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem akcji. Do nich dołączyli również krwiodawcy z OSP Łodygowice, OSP Kalna i OSP Bystra.

W kolejnej w tym roku akcji, krew oddało 26 osób co dało 11,7 litra krwi na wagę zdrowia i życia.

Bardzo dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne nasze akcje. W akcje włączył się również ks. Kanonik W. Urbańczyk- Proboszcz naszej parafii kierując słowa zachęty do uczestnictwa w  szlachetnym dziele Krwiodawstwa.

Galeria zdjęć