Akcje Aktualności

Ewakuacja szkoły

8 października o godz. 10.00 została przeprowadzona próbna ewakuacja Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Rybarzowicach. Po ogłoszeniu alarmu uczniowie wraz z opiekunami opuścili budynek szkolny i zebrali się na miejscu zbiórki. Następnie sprawdzono obecność. Cały przebieg ewakuacji nadzorowali strażacy z OSP Rybarzowice. Na miejscu zbiórki zameldowali się nie tylko uczniowie z nauczycielami, ale także cała obsługa szkoły. Krótkiego podsumowania dokonał dyrektor szkoły oraz komendant gminny OSP. Nasz zastęp dzielnie wspierali młodzi druhowie  z MDP którzy mogli poczuć się nie tylko strażakami, ale również zobaczyć  z bliska na czym polega bezpieczne opuszczenie budynku na wypadek zagrożenia.