Kategorie
Aktualności Uroczystości

Dzień Strażaka w Rybarzowicach 2021

W tym roku z okazji Świętego Floriana – patrona strażaków –w dniu 3 maja o godz. 11.00 została odprawiona w naszym kościele parafialnym, Msza święta w intencji strażaków ich rodzin, o zdrowie oraz bezpieczne i szczęśliwe ratowanie ludzi z nieszczęść,  której przewodniczył ks. proboszcz Roman Ciemiera, w dniu NMP Królowej Polski . Nie zapomniano również o zmarłych strażakach W swoim kazaniu wiele słów skierował do druhów OSP , jednocześnie dziękując im za codzienne czuwanie aby spieszyć z pomocą, a także za pracę na rzecz rybarzowickiej parafii. Również w kontekście zagrożenia epidemicznego podziękował za działania w tym zakresie. Podczas Mszy Św. lekcje odczytał dh Andrzej Gołąbek zaś modlitwę wiernych dh Bogusław Gołąbek.

Również  życzenia od Prezesa OSP zostały przekazane na zakończenie Mszy św. co było także okazją do skierowania podziękowań dla obecnych na uroczystości rodzin strażaków oraz mieszkańców Rybarzowic i samorządu, zebranych w bardzo ograniczonej liczbie. Podziękowania zostały również skierowane do księży z naszej parafii za cały rok współpracy, oraz za wspólne zorganizowanie w taki  sposób naszego strażackiego święta.

…….Druhny, druhowie – Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybarzowicach.  składam serdeczne podziękowania w imieniu swoim jak i całego społeczeństwa za działalność ratowniczą, bezinteresowną, społeczną i odpowiedzialną służbę, związaną z ryzykiem, wysiłkiem fizycznym i stresem, wymagającą sprawności i umiejętności. Za  służbę naszej Ojczyźnie- Rzeczypospolitej Polskiej- która dziś obchodzi  230 rocznicę uchwalenia konstytucji……….

Po zakończeniu uroczystości w kościele poczty sztandarowe oraz strażacy udali się do strażnicy. Na garażach w reżimie sanitarnym obyła się krótka zbiórka na której wręczono medale i odznaczenia oraz wysługi lat. Życzenia naszym strażakom złożył członek Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. śląskiego dh Mirosław Szemla, Z-ca Wójta Gminy Buczkowice Pan Jerzy Kanik oraz radna gminy dh Barbara Magiera Sadlik.

Odznaczeni Medalami za Zasługi dla Pożarnictwa

Złotym-dh Dawid Bistyga, Srebrnym-dh Dawid Tyc, Brązowym- dh Jakub Dobija, dh Tomasz Jakubiec. Odznakę Wzorowy Strażak otrzymali-dh Paweł Pawlus i dh Tymoteusz Kropacz.

Skromny  przebieg Dnia Strażaka był spowodowany dalej trwającymi obostrzeniami z powodu pandemii koronawirusa Covid 19.

Galeria zdjęć