Kategorie
Aktualności Pozostałe

Kurs strażaka-ratownika OSP zakończony

20 czerwca w OSP Rybarzowice od godz 9.00 odbywał się egzamin państwowy dający uprawnienia do bycia strażakiem-ratownikiem OSP.

Kurs rozpoczął się 24 stycznia a jego zakończenie było przewidziane na 21 marca 2020 r. Niestety, ogłoszona pandemia w związku z koronawirusem, nie pozwoliła na planowe dokończenie kursu.

Przyszli strażacy odbyli szereg szkoleń teoretycznych i praktycznych. Zajęcia odbywały się na bazie OSP Rybarzowice i OSP Godziszka, wraz z zajęciami praktycznymi na ich terenach oraz w PSP w Bielsku-Białej, a w czasie pandemii pogłębiali swoją wiedzę na platformie edukacyjnej.

Organizatorem szkolenia był Komendant Gminny OSP dh Stanisław Górny przy ścisłej współpracy z wydziałem operacyjno-szkoleniowym KM PSP w Bielsku Białej. Również instruktorzy i wykładowcy to zarówno strażacy z PSP jak i z OSP.

Ostatecznie kurs ukończyło z wynikiem pozytywnym 29 druhów z OSP Godziszka: 8, OSP Rybarzowice: 2, OSP Buczkowice: 3, OSP Bystra: 2, OSP Szczyrk: 3, OSP Wilkowice: 1, OSP Straconka: 2, OSP Komorowice Śląskie: 2, OSP Leszczyny: 1, OSP Stare Bielsko: 3, OSP Mikuszowice Śląskie: 2.

Po zakończonych zmaganiach egzaminacyjnych, pisemnych i praktycznych, które odbyły się w trzech grupach 10 osobowych komisja egzaminacyjna przedstawiła wyniki. Po godz. 12.00 Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej st. Bryg. Zbigniew Mizera, pogratulował i wręczył stosowne uprawnienia nowym strażakom-ratownikom.

Na zakończenie zostały złożone podziękowania zarówno działaczom OSP jak i kadrze PSP, dzięki którym chętni do społecznej służby w szeregach OSP nie zniechęcili się pomimo, wszystkim znanym trudnościom w/z Covid 19.

Galeria zdjęć