Kategorie
Aktualności Uroczystości

11 Listopada 2020 r – Święto Niepodległosci Rzeczpospolitej Polskiej

Tegoroczne świętowania Odzyskania Niepodległości przez Polskę, miały inny charakter niż w latach poprzednich, a wszystko z powodu ograniczeń spowodowanych pandemią.

O godzinie 11.00 odbyła się uroczysta Msza Święta   w intencji Ojczyzny sprawowana przez księdza Proboszcza Romana Ciemierę, zakończona modlitwą  za walczących o Niepodległość Rzeczypospolitej.  We Mszy Św. wzięły udział tylko poczty sztandarowe z OSP Rybarzowice  .  Obecni byli przedstawiciele radnych gminy z Rybarzowic, na czele z  Zastępcą wójta Jerzym Kanikiem, ograniczone delegacje organizacji społecznych z Rybarzowic- Zespołu Regionalnego Pieśni i Tańca,  Koła Gospodyń Wiejskich, Związku Emerytów i Rencistów , Rady Sołeckiej , Szkoły Podstawowej z Rybarzowic oraz nielicznej grupy mieszkańców Rybarzowic dla których cenny jest patriotyzm i umiłowanie ojczyzny.

Po zakończeniu uroczystości w Kościele,  przy dźwięku syreny poczty sztandarowe z OSP Rybarzowice oddały hołd pochylając sztandary przed Pomnikiem Legionistów. Poszczególne delegacje składały wiązanki oraz znicze przed Mszą Św. Wartę Honorową przy Pomniku, jedynym na tym terenie upamiętniającym wymarsz Legionistów, pełnili strażacy z Rybarzowic . Całość obchodów 11 listopada może nie była zewnętrznie tak bardzo uroczysta jak w latach poprzednich. Zapewne spowodowała refleksję u wielu osób w odniesieniu do wartości  poszanowania, wolności o którą ciągle należy zabiegać nie zapominając o poświęceniu naszych przodków.  Jak co roku odpowiednim przygotowaniem Pomnika zajęli się druhowie z OSP.

Galeria zdjęć