Kategorie
Aktualności Uroczystości

Przekazanie nowego samochodu pożarniczego dla OSP Godziszka

W dniu 16 listopada odbyła się uroczystość poświęcenia i wprowadzenia na podział bojowy OSP Godziszka nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz obchodzono Jubileusz 110-lecia istnienia OSP Godziszka.

W dniu 16 listopada odbyła się uroczystość poświęcenia i wprowadzenia na podział bojowy OSP Godziszka nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA 3.5/16/4 Iveco. Również w tym dniu obchodzono Jubileusz 110 lecia istnienia tej jednostki. Wśród wielu zaproszonych delegacji byliśmy również my wraz z pocztem sztandarowym.

O godzinie 14.00 odbyła się msza św. odprawiona przez księdza proboszcza Andrzeja Wolnego, następnie w towarzystwie orkiestry dętej z Kalnej, kompania strażaków i gości udała się w okolice domu weselnego „Roma”. Przemarsz wzbudził spore zainteresowanie mieszkańców. Na miejscu dowódca uroczystości złożył meldunek zastępcy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach- st. bryg. Adamowi Wilkowi.

Po podniesieniu flagi państwowej i odegraniu hymnu, prezes OSP dh Mariusz Mędrzak przywitał przybyłych gości, delegacje i poczty sztandarowe z OSP Rybarzowice, Buczkowice, Kalna, Szczyrk, Meszna oraz Słotwina, a także druhny i druhów z OSP Godziszka, rodziny strażaków oraz mieszkańców.

Poświęcenia nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego Iveco dokonał ksiądz proboszcz, a zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach i wójt gminy Buczkowice przekazali strażakom z Godziszki akt włączenia pojazdu na podział bojowy jednostki. Następnie, na wniosek walnego zebrania OSP Godziszka, nadano Godność Członka Honorowego księdzu kanonikowi Andrzejowi Wolnemu.

W dalszej części uroczystości zaproszeni goście w swoich przemówieniach podziękowali druhom za wieloletnią pracę na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Zostały odczytane również listy gratulacyjne m.in. od wicewojewody śląskiego Jana Chrząszcza oraz Firmy Szczęśniak Samochody Specjalne z Bielska-Białej.

Po przemówieniach gości odbyła się defilada piesza i zmotoryzowana. Naszą jednostkę reprezentowali druhowie- Dawid Bistyga, Kamil Ciszczoń, Mateusz Moczek, Bogusław Gołąbek oraz Stanisław Górny- dowódca uroczystości.


Galeria zdjęć