Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP za 2014 rok

1 lutego br w Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybarzowicach odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2014. Już przed oficjalnym jego otwarciem prezes OSP dh Stanisław Górny wraz z zaproszonymi gośćmi udał się na garaż aby zaprezentować najnowszy nabytek w postaci samochodu pożarniczego GLBA1/1 Bremach. O godz. 11.00 prezes oficjalnie otworzył Walne Zebranie. Zostało przedstawione sprawozdanie z działalności za 2014. Tutaj można było pochwalić się m.in. pozyskaniem nowego samochodu gaśniczego marki Bremach T-Rex 4x4 oraz organizacją I Otwartych Mistrzostw Śląska w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Strażaków Ochotników. W czasie sprawozdania przedstawione również zostały osoby, instytucje i firmy które wspierały całoroczną działalność jednostki. Wysłuchać można było również sprawozdania finansowego. Oprócz tego przedstawione zostały zmiany dokonane w Statucie OSP Rybarzowice, które zostały zatwierdzone jednomyślnym głosowaniem.

W zebraniu oprócz druhów i druhen z OSP Rybarzowice obecni byli również goście zaproszeni, m.in. Wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP, Senator gen. Zbigniew Meres, Wicewojewoda Śląski dh Mirosław Szemla, dyr. wykonawczy ZOW ZOSP RP w Katowicach dh Marian Indeka, Członek ZOW i Prezes Zarządu Powiatowego dh Jan Cholewa, Komendant Miejski PSP w Bielsku Białej st. bryg. Adam Caputa. Obecni byli także przedstawiciele władz powiatowych w osobie wiceprzewodniczącego Rady Powiatu dh Grzegorza Gabora, władz gminnych w osobach Wójta Gminy Buczkowice Józefa Caputy i Prezesa Zarządu Gminnego OSP dh Zbigniewa Majcherczyka. Wśród zaproszonych były również delegacje z zaprzyjaźnionych OSP oraz wiele osób funkcyjnych z Rybarzowic.

Większość zaproszonych zabrała również głos w dyskusji gratulując pozyskania nowego samochodu, organizacji mistrzostw, zaangażowania w wiele spraw nie tylko na terenie swojej miejscowości, ale także w gminie, powiecie a nawet województwie. Gratulacje za perfekcyjne przygotowanie sprawozdań i kolejne sukcesy swojej straży otrzymał prezes OSP Rybarzowice dh Stanisław Górny. Przed zakończeniem odbyło się odczytanie protokołu Komisji Uchwał i Wniosków wraz z Uchwałami co zostało przegłosowane jednomyślnie.
Prosto spod Skrzycznego w ostatniej chwili na zebranie dotarł dh Daniel Góralczyk, który wraz z małżonką Klaudią (również druhną OSP Rybarzowice) wzięli udział w ultramaratonie o nazwie ZAMIEĆ pokonując wspólnie 110 km wbiegając i zbiegając ze Skrzycznego po kilka razy. Jak później się okazało zdobyli oni 3 miejsce. Druh Daniel podziękował prezesowi za pomoc im udzieloną, dzięki której mogli wystartować w tym biegu reprezentując straż. Zebraniu przewodniczył dh Kazimierz Górny zaś jego przebieg protokołowała na bieżąco sekretarz Zarządu dh Natalia Górna – Gawron.

Po zakończonym zebraniu każdy zainteresowany mógł udać się na garaż aby obejrzeć nowy samochód, zapoznać się z zapisami w Kronice OSP czy też publikacjami na temat OSP Rybarzowice w gazecie Strażak i Przegląd Pożarniczy.


IMGP9285.jpgIMGP9288.jpgIMGP9293.jpgIMGP9300.jpgIMGP9303.jpgIMGP9304.jpgIMGP9307.jpgIMGP9312.jpgIMGP9315.jpgIMGP9319.jpgIMGP9324.jpgIMGP9351.jpg