Gminne Zawody OSP Seniorów 2018

16 czerwca 2018 roku  na boisku w Buczkowicach  11 drużyn strażackich  z Gminy Buczkowice , Wilkowice  i Szczyrku, rywalizowało  w zawodach sportowo-pożarniczych. Rozpoczęły się  o godzinie 8.00 zbiórką na płycie boiska. Zawody otworzył Komendant Gminny OSP wraz z  Wójtem Gminy  Józefem Caputą . Również na rozpoczęciu zawodów obecny był wójt Gminy Wilkowice Mieczysław Rączka, Komendant Gminny Wilkowic dh Grzegorz Gabor, oraz wiceprezes ZOGm Wilkowic dh Jerzy Ślusarczyk. Drużyny brały udział w 3 konkurencjach. Pierwszą była sztafeta pożarnicza, drugą ćwiczenie musztry, a trzecią ćwiczenie bojowe.

Pierwszą i trzecią konkurencję sędziowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Bielska-Białej z sędzią głównym st.kpt. Romanem Marekwicą na czele. Ćwiczenie musztry oceniał  Komendant Gminny OSP   dh Stanisław Górny.

Klasyfikacja w Gminie Buczkowice przedstawiają się następująco:

Grupa A mężczyźni:

  1. OSP Rybarzowice
  2. OSP Buczkowice
  3. OSP Godziszka
  4. OSP Kalna

 

W Gminie Wilkowice zwyciężyła drużyna z OSP Wilkowice a Szczyrku -Szczyrk

Na zbiórce kończącej zawody głos zabrał sędzia główny odczytując protokół z przebiegu zawodów.  Później głos zabrał Komendant Gminny, który podziękował za pomoc w zorganizowaniu i sprawnym przeprowadzeniu zawodów strażakom  OSP z gminy oraz KM PSP w Bielsku Białej. Zawodnicy z naszej gminy otrzymali puchary, dyplomy oraz okolicznościowe koszulki. Za prawidłowe wykonanie musztry otrzymali stosowne statuetki. Zawodom towarzyszyła piękna pogoda oraz niestrudzeni  druhowie którzy cały czas dbali o zapewnienie zarówno ze strony technicznej oraz porządkowej prawidłowego przebiegu zawodów, na czele z Jerzym Kanikiem z Urzędu Gminy, dh Bogusławem Gołąbkiem .

Rybarzowicką straż reprezentowali –

Drużyna Mężczyzn A-

Dawid Bistyga, Kamil Ciszczoń, Paweł Góralczyk , Paweł Pawlus,  Marek Ciurla,  Tomasz Jakubiec, Jakub Dobija, Wojciech Januła, Marcin i Jakub Zając, Patryk Szczypka


zawody_2018_A_G_(5).jpgzawody_2018_A_G_(20).jpgzawody_2018_A_G_(44).jpgzawody_2018_A_G_(57).jpgzawody_2018_A_G_(65).jpgzawody_2018_A_G_(97).jpgzawody_2018_C_W_(13).jpgzawody_2018_C_W_(21).jpgzawody_senior_W_J_(1).jpgzawody_senior_W_J_(26).jpgzawody_2018_C_W_(27).jpgzawody_2018_C_W_(31).jpgzawody_2018_C_W_(39).jpgzawody_2018_C_W_(63).jpgzawody_2018_C_W_(75).jpgzawody_2018_C_W_(90).jpgzawody_senior_W_J_(24).jpgzawody_2018_A_G_(124).jpg