Finał Gminny Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 10-03-2018r w Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybarzowicach odbył się finał szczebla gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W zmaganiach tych wzięli udział przedstawiciele młodzieży z MDP OSP z Buczkowic, Godziszki i Rybarzowic. Przygotowaniem i sprawnym przebiegiem sprawdzianu z zakresu wiedzy pożarniczej zajęły się druhny z Rybarzowic  Joanna Pietrusiak  i Dominika Olszanicka .  Komisji konkursowej  przewodniczył dh Wojciech Januła z OSP Rybarzowice w której zasiedli opiekunowie z poszczególnych OSP- Marcin Wieczorek i Bartosz Wrona. Poczęstunek dla uczestników przygotował gospodarz OSP Rybarzowice dh Bogusław Gołąbek.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy, które wręczył dh Stanisław Górny – Komendant Gminny OSP. Zwycięzcy  zakwalifikowali się do szczebla powiatowego OTWP. W turnieju tym wezmą udział zwycięzcy ze wszystkich gmin powiatu bielskiego. Dodatkowo podczas Turnieju odbyła się prelekcjaw ramach kampanii społecznej „Czad i ogień – obudź czujność”. Wykorzystano materiały udostępnione przez KM PSP w Bielsku Białej które bardzo obrazowo przedstawiały zagrożenia związane z tlenkiem węgla oraz statystykę w tym zakresie, interwencji strażaków na terenie powiatu bielskiego.

WYNIKI TURNIEJU-

 grupa szkół podstawowych

1 miejsce-  Julia Motal z OSP Godziszka

2 miejsce- Nadia Biernat z OSP Rybarzowice

3 miejsce- Paweł Kulka z OSP  Godziszka

4 miejsce- Patryk Mrowiec z OSP Buczkowice

5 miejsce Kinga Kubaczka z OSP Buczkowice

6 miejsce-Dawid Kropacz z OSP Rybarzowice

grupa szkół gimnazjalnych i klas VII

1 miejsce- Kacper Pezda z OSP Buczkowice

2 miejsce- Izabela Biernat z OSP Rybarzowice

3 miejsce- Dariusz Mędrzak z OSP Godziszka

 grupa szkół ponadgimnazjalnych

1 miejsce- Kornel Szczotka z OSP Rybarzowice

2 miejsce- Bartosz Stec z OSP Buczkowice

3 miejsce- Paweł Pyka z OSP Buczkowice

Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów i pogłębiania wiedzy z zakresu pożarnictwa – organizator Turnieju, Komendant Gminny OSP, dh Stanisław Górny – prezes OSP Rybarzowice.


otwp_2018_D.O_(4).jpgotwp_2018_D.O_(6).jpgotwp_2018_D.O_(7).jpgotwp_2018_D.O_(8).jpgotwp_2018_D.O_(11).jpgotwp_2018_D.O_(15).jpgotwp_2018_D.O_(21).jpgotwp_2018_D.O_(24).jpgotwp_2018_D.O_(25).jpg