MDP z Rybarzowic na zawodach CTiF - 2017

W tym roku Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dla gmin Buczkowice i Wilkowice gościły w Wilkowicach/ w lasku. Odbyły się 3 czerwca 2017. Po zbiórce otwierającej zawody przez organizatora dh Grzegorz Gabora oraz członka Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP dh Jana Cholewę, o godzinie 9.00 rano rozpoczęła się rywalizacja w sztafecie. Na starcie najpierw stawiła się Gmina Wilkowice później Gmina Buczkowice. Tą drugą reprezentowały drużyny z OSP Buczkowice, OSP Rybarzowice i OSP Godziszka. Po sztafecie, na którą składały się m.in. pokonanie drabiny, płotka, przeniesienie węża oraz gaśnicy na podest, a także podpięcie węża do rozdzielacza, każda ze startujących drużyn udała się na wyznaczone miejsce, aby zaprezentować ćwiczenie musztry. Oceniane było ono przez sędziego musztry dh Stanisława Górnego - komendanta gminnego OSP. Ostatnim zadaniem było ćwiczenie bojowe, w którym drużyny musiały m.in. pokonać rów przeskakując go, przejść tunel, wypełnić nalewak wodą pompując ją z hydronetki oraz zawiązać odpowiednie do rysunków węzły.

Sympatyczną rywalizację drużyn MDP dopełniła piękna pogoda, oraz komisja sędziowska PSP którą kierował bryg. Witold Inerowicz. Na kończącej zawody zbiórce zostały rozdane puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci plecaków które poszczególnym reprezentantom OSP Gminy Buczkowice ufundował samorząd gminy, a wręczyli Prezes Zarządu Oddziału Gminnego dh Zbigniew Majcherczyk oraz Komendant Gminny OSP dh Stanisław Górny.

Również za prawidłowe wykonanie musztry każdy zawodnik otrzymał osobisty dyplom.

W klasyfikacji Gminy Buczkowice drużyna OSP Rybarzowice zajęła 3 miejsce.

Skład naszej reprezentacji: Kamila Gwizdoń, Dawid Gwizdoń, Izabela Biernat, Szymon Świerczek, Jakub Świerczek, Damian Mrowiec, Dawid Kropacz, Marta Gołąbek, Nadia Biernat. Drużynę przygotowywali -dh Joanna Pietrusiak, dh Agata Górna oraz dh Wojciech Januła i dh Bogusław Gołąbek- Gratulacje!


zawody_mdp_17_W.J_(20).jpgZawody_MDP_A.G_(22).jpgZawody_MDP_A.G_(11).jpgZawody_MDP_A.G_(79).jpgZawody_MDP_A.G_(89).jpgZawody_MDP_A.G_(46).jpgZawody_MDP_A.G_(42).jpgzawody_mdp_17_W.J_(18).jpgZawody_MDP_A.G_(7).jpgZawody_MDP_A.G_(72).jpgzawody_mdp_17_W.J_(14).jpgzawody_mdp_17_W.J_(28).jpgzawody_mdp_17_W.J_(25).jpgZawody_MDP_A.G_(45).jpgZawody_MDP_A.G_(50).jpg