Finał Gminny Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 04-03-2017r w Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybarzowicach odbył się finał szczebla gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W zmaganiach tych wzięli udział przedstawiciele młodzieży z MDP OSP z Buczkowic, Godziszki i Rybarzowic. Przygotowaniem i sprawnym przebiegiem sprawdzianu z zakresu wiedzy pożarniczej zajęli się druhowie z Rybarzowic .  Komisji konkursowej  przewodniczył dh Wojciech Januła oraz dh Mariusz Mędrzak Wiceprezes Zarządu Gminnego, dh Kamil Ciszczoń oraz dh Joanna Pietrusiak z OSP Rybarzowice. Poczęstunek dla uczestników przygotował gospodarz OSP Rybarzowice dh Bogusław Gołąbek.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy, które wręczył dh Zbigniew Majcherczyk -  Prezes ZOGm ZOSP RP oraz dh Stanisław Górny – Komendant Gminny OSP. Zwycięzcy  zakwalifikowali się do szczebla powiatowego OTWP, którego finał będzie miał miejsce w dniu 01-04-2017r. W turnieju tym wezmą udział zwycięzcy ze wszystkich gmin powiatu bielskiego. Dodatkowo podczas Turnieju odbyła się prelekcja w ramach kampanii społecznej „Czad i ogień – obudź czujność”. Wykorzystano materiały udostępnione przez KM PSP w Bielsku Białej które bardzo obrazowo przedstawiały zagrożenia związane z tlenkiem węgla oraz statystykę w tym zakresie, interwencji strażaków na terenie powiatu bielskiego.

WYNIKI TURNIEJU:

grupa szkół podstawowych

1 miejsce-  Julia Motal z OSP Godziszka
2 miejsce- Paweł Kulka z OSP Godziszka
3 miejsce- Kinga Kubaczka z OSP Buczkowice
4 miejsce-Dawid Kropacz z OSP Rybarzowice

grupa szkół gimnazjalnych

1 miejsce- Kornel Szczotka z OSP Rybarzowice
2 miejsce- Izabela Biernat z OSP Rybarzowice
3 miejsce- Dariusz Mędrzak z OSP Godziszka

grupa szkół ponadgimnazjalnych

1 miejsce-Paweł Pawlus z OSP Rybarzowice
2miejsce- Bartosz Stec z OSP Buczkowice
3 miejsce-Mariusz Huczek z OSP Buczkowice

Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów i pogłębiania wiedzy z zakresu pożarnictwa – organizator Turnieju, Komendant Gminny OSP, dh Stanisław Górny – prezes OSP Rybarzowice.


OTWP_2017.03.04_KC_(3).jpgOTWP_2017.03.04_KC_(4).jpgOTWP_2017.03.04_KC_(5).jpgOTWP_2017.03.04_KC_(6).jpgOTWP_2017.03.04_KC_(7).jpgOTWP_2017.03.04_KC_(11).jpgOTWP_2017.03.04_KC_(16).jpgOTWP_2017.03.04_KC_(20).jpgOTWP_2017.03.04_KC_(21).jpg