Zawody MDP 2015

W tym roku Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dla gmin Buczkowice i Wilkowice gościły na boisku sportowym w Wilkowicach. Odbyły się one 23 maja 2015 i oprócz obu gmin wzięła w nich udział również drużyna ze słowackiej Likavki zaproszona przez gospodarzy.

Po zbiórce otwierającej zawody o godzinie 9.00 rano rozpoczęła się rywalizacja w sztafecie. Na starcie najpierw stawiła się Gmina Wilkowice później Gmina Buczkowice. Tą drugą reprezentowały drużyny chłopców z OSP Buczkowice, Rybarzowice, Kalna i Godziszka.

Po sztafecie, na którą składały się m.in. pokonanie drabiny i płotka, a także podpięcie węża do rozdzielacza, każda ze startujących drużyn udała się na wyznaczone miejsce, aby zaprezentować ćwiczenie musztry. Oceniane było ono przez sędziego musztry dh Stanisława Górnego oraz Zastępcę Wójta Gminy Wilkowice Jacka Lipowieckiego. Ostatnim zadaniem było ćwiczenie bojowe, w którym drużyny musiały m.in. pokonać rów przeskakując go, przejść tunel, wypełnić nalewak wodą pompując ją z hydronetki oraz zawiązać odpowiednie do rysunków węzły. Na kończącej zawody zbiórce zostały rozdane medale i dyplomy, które poszczególnym reprezentantom OSP Gminy Buczkowice wręczyli Prezes Zarządu Oddziału Gminnego dh Zbigniew Majcherczyk oraz Komendant Gminny OSP dh Stanisław Górny. Pogoda na szczęście była łaskawa dla zawodników i sędziów i na czas trwania zawodów przestało padać.

W klasyfikacji Gminy Buczkowice drużyna OSP Rybarzowice zajęła 3 miejsce. Otrzymała ona również dyplom za poprawne wykonanie musztry tak samo jak pozostałe drużyny z Gminy Buczkowice. Nagrody otrzymali również opiekunowie poszczególnych drużyn. Naszą drużyną zajmowali się dh- Barbara Pietrusiak, Kamil Ciszczoń i Paweł Pawlus. Gratulacje!


HPIM9989.jpgIMGP9387.jpgIMGP9398.jpgIMGP9431.jpgIMGP9432.jpgIMGP9441.jpgIMGP9445.jpgZdjecie0029.jpgZdjecie0036.jpg