Alarmowo w 2017 roku

Strażacy z grupy operacyjno technicznej podwyższali swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach z zakresu KPP 3 dh, dowódców sekcji 1 dh. Ważnym elementem szkoleniowym naszych strażaków, to cotygodniowe zbiórki gotowości operacyjnej, oraz przygotowania do zawodów sport- pożarniczych. Na szczeblu gminnym zajęliśmy I miejsce zarówno w kategorii mężczyzn i kobiet, zaś na szczeblu powiatowym kobiety4 miejsce a mężczyźni 8.. Byliśmy również 2-krotnie inspekcjonowani przez PSP w ramach KSRG oraz przeglądu jesiennego jednostek. Ćwiczyliśmy również ramach 2 Śląskiej Brygady Odwodowej OSP na terenie Zarzecza nad Jeziorem Żywieckim wraz z zestawem pompowym.

Również w tym roku nie obyło się bez interwencji, pożarów likwidacji miejscowych zagrożeń, czy zabezpieczania imprez masowych. Do pożarów wyjeżdżaliśmy 34 x, miejscowych zagrożeń -49x, fałszywych alarmów 5x. Razem wg. KM PSP 88 razy na terenie powiatu bielskiego oraz 2 krotnie na terenie Powiatu Żywieckiego. Poza terenem własanym interweniowaliśmy 6 krotnie uczestnicząc w gaszeniu pożaru oraz likwidacji skutków wichury w Szczyrku (4), oraz powiatu Żywieckiego w Łodygowicach i Pietrzykowicach (2) likwidując skutki wypadków drogowych na S1 oraz substancje ropopochodne. W akcjach na terenie gminy poza Rybarzowicami, interweniowaliśmy 8 razy w tym 6 pożarów( 4x Godziszka,2x Buczkowice) oraz 3 miejscowe zagrożenia z których największym była likwidacja 5 km. plamy olejowej z Buczkowic do węzła S1 w Łodygowicach, przez Godziszkę i Kalną czy też poszukiwanie zaginionych osób. Na ternie samych Rybarzowic działaliśmy ogólnie 74 razy w tym, pożary budynków 4x, pożary kotłowni i kominów 4razy, suche trawy, zarośla i krzewy gasiliśmy 18x, w wypadkach i innych zdarzeniach drogowych- 20x, działania p-powodziowe inne zagrożenia typu ulatnianie gazu, szerszenie, gniazda os, połamane konary, pompowanie zalanych posesji, poszukiwanie zaginionych osób 33 x. Zabezpieczaliśmy również rajdy rowerowe, oraz inne imprezy i uroczystości. Największym zabezpieczeniem były działania w organizacji przejazdu międzynarodowego wyścigu kolarskiego- 74Tour de Pologne. W tym roku mieliśmy do czynienia 3 krotnie z tzw. akcjami mnogimi , a to jesienne gwałtowne opady deszczu cz też listopadowe i grudniowe orkany i wichury, podczas których to nie zjeżdżaliśmy do jednostki przez wiele godzin. W ramach pomocy wzajemnej pomagaliśmy również firmom instytucjom i mieszkańcom z naszego terenu- dowóz wody, szkolenie I pomocy, ewakuacja, obsługa podręcznego sprzętu gaśniczego, zabezpieczenie w energię elektryczną. Dokonywaliśmy również wycinki drzew oraz cięć pielęgnacyjnych, jak również oczyszczanie studni przydomowych.

W roku 2017 wykonaliśmy kolejny poważny remont naszego GCBA 6/40 Steyr - rocznik 1975 (autopompa). Udoskonaliliśmy system wodno-pianowy w GLBA1/1 Bremach T-Rex, oraz Również w tym roku został zakupiony sprzęt i wyposażenie m.in. doposażyliśmy przyczepę pompową, zakupiliśmy sprzęt ochrony osobistej strażaka oraz sprzęt łączności radiowej. Przeprowadziliśmy również generalny remont wieży strażnicy zarówno od środka i na zewnątrz wykonując m. inn. wyminę okien, elewacje wraz z dociepleniem oraz naprawę dachów.


09.03_17_winkiel_(2).jpgB.D_winkiel_(1).jpgBrusnik_21.09_SG.jpgD.B.28.03_pozar_domku_(2).jpgD.B_graniczna_(6).jpgD.B_graniczna_(9).jpegdrzewa_4.11.17.S.G.jpgdrzewo_DG.jpgg-ka_pozar_letn._S.G_(2).jpgkolizja_beskidzka_SG.jpgplama_olej_16-09-2017_SG_(1).jpgPlama_sciezka_S.G_(3).jpgpozary_traw_(4).jpgprzylacze_el_SG.jpgsadza_12,12_S.G_(1).jpgSG_kolizja_SI.jpgsloma_05.08_SG_(1).jpgtartak_JM_(8).jpgwichura_29.10.2017_S.G.jpgwichura_29.10.2017_S.G_(4).jpgwyp_Bielska_03.09.17_SG_(1).jpgZarzecze_kompania09.06.17_(2).jpg