Alarmowo w 2016 roku

Strażacy z grupy operacyjno technicznej podwyższali swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach z zakresu recertyfikacji KPP 8 dh, kierowców konserwatorów OSP- 2dh,ratownictwa technicznego 1 dh. Na bazie naszej jednostki został zorganizowany kurs strażaka- ratownika wg. programu z 2015roku dla 18 druhów z gminy Buczkowice i Wilkowice. z OSP Rybarzowice kurs ukończyło 5 dh.Ważnym elementem szkoleniowym naszych strażaków, to cotygodniowe zbiórki gotowości operacyjnej, oraz przygotowania do zawodów sport- pożarniczych. w których na szczeblu gminnym zajęliśmy I miejsce Drużyna strażaków- ratowników medycznych brała udział w ćwiczeniach gminnych-medycznych w Rybarzowicach. Byliśmy również 2-krotnie inspekcjonowani przez PSP w ramach KSRG oraz przeglądu jesiennego jednostek. Ćwiczyliśmy również ramach 2 Śląskiej Brygady Odwodowej OSP na terenie dolnej stacji na Szyndzielnię.

Również w tym roku nie obyło się bez interwencji, pożarów likwidacji miejscowych zagrożeń, czy zabezpieczania imprez masowych. Do pożarów wyjeżdżaliśmy 23 x, miejscowych zagrożeń -37x, fałszywych alarmów 4x. Razem wg. PSP 64 razy. Na terenie powiatu bielskiego interweniowaliśmy 2 krotnie uczestnicząc w gaszeniu pożaru domów mieszkalnych w Szczyrku. Przy usuwaniu skutków porywistych wiatrów w czerwcu, na terenie Rybarzowic i Buczkowic. W akcjach na terenie gminy interweniowaliśmy pięciokrotnie, w Buczkowicach Godziszce. Na ternie samych Rybarzowic działaliśmy ogólnie 53 razy w tym, pożary mieszkań 2x, pożary kotłowni i kominów 4razy, suche trawy, zarośla i krzewy gasiliśmy 14x, w wypadkach i innych zdarzeniach drogowych- 13x, inne zagrożenia typu ulatnianie gazu, szerszenie, gniazda os, połamane konary, pompowanie zalanych posesji 19x. Zabezpieczaliśmy również rajdy rowerowe, oraz inne imprezy i uroczystości. W ramach pomocy wzajemnej pomagaliśmy również firmom instytucjom i mieszkańcom z naszego terenu- dowóz wody, szkolenie I pomocy, obsługa podręcznego sprzętu gaśniczego. zabezpieczenie w energię elektryczną. Dokonywaliśmy również wycinki drzew oraz cięć pielęgnacyjnych, jak również oczyszczanie studni przydomowych. W ramach Światowych Dni Młodzieży zabezpieczaliśmy spotkanie w Rybarzowicach 1x,oraz przez 3dni na Krakowskich Błoniach.

W roku 2016 wykonaliśmy poważny remont naszego GCBA 6/40 Steyr - rocznik 1975. Również w tym roku został zakupiony sprzęt i wyposażenie m.in.-doposażyliśmy przyczepę pompową z jej przeróbkami, oraz zakupiliśmy sprzęt ochrony osobistej strażaka.


-2016_kolizje_lB_(1).jpgBielska_olej_(2).jpgbielska_SG_(2).jpgdrift_(1).jpgdrzewa.jpggospod_SG_(6).jpggospod_SG_(12).jpgkominy.jpgplama_S69_SG_(2).jpgstodola.jpgSzczyrk_16.01.2016_KC_2.jpgszczyrk_czyrne22.I_A.J_(1).jpgtrawy.jpgwiatry_lipiec__2016SG_(1).jpgwichura_grudzien.jpg