Gminne zawody OSP Seniorów

25 czerwca 2016 roku na boisku w Buczkowicach strażacy z Gminy Buczkowice i Wilkowice oraz Szczyrku, rywalizowali w zawodach sportowo-pożarniczych. Rozpoczęły się one o godzinie 9.00 zbiórką na płycie boiska. Zawody otworzył Komendant Gminny OSP wraz z Prezesem Zarządu Gminnego OSP Zbigniewem Majcherczykiem. Drużyny brały udział w 3 konkurencjach. Pierwszą była sztafeta pożarnicza, drugą ćwiczenie musztry, a trzecią ćwiczenie bojowe.

Pierwszą i trzecią konkurencję sędziowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Bielska-Białej z sędzią głównym mł. bryg. Witoldem Inerowiczem na czele. Ćwiczenie musztry sędziowali Komendanci Gminni OSP Gminy Buczkowice i Wilkowice- dh Grzegorz Gabor i dh Stanisław Górny.

Klasyfikacja w Gminie Buczkowice przedstawiają się następująco:

Grupa A mężczyźni:

1. OSP Rybarzowice
  2. OSP Buczkowice
  3. OSP Kalna
  4. OSP Godziszka

Grupa C kobiety:

1. OSP Godziszka

W Gminie Wilkowice zwyciężyła drużyna z OSP Wilkowic a Szczyrku-OSP Szczyrk

Na zbiórce kończącej zawody głos zabrał sędzia główny odczytując protokół z przebiegu zawodów. Później głos zabrał Komendant Gminny, który podziękował za pomoc w zorganizowaniu i sprawnym przeprowadzeniu zawodów. Zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy oraz okolicznościowe koszulki.

Rybarzowicką straż reprezentowali:

Kamil Ciszczoń, Daniel Góralczyk Tymoteusz Kropacz, Paweł Pawlus, Piotr Świerczek, Marek Ciurla, Paweł Góralczyk, Mateusz Moczek, Tomasz Jakubiec.