OTWP Szczebel Gminny

W dniu 19-03-2016 w OSP Rybarzowice odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W zmaganiach wzięło udział 18 uczestników, głównie członków MDP którzy reprezentowali poszczególne jednostki OSP - Rybarzowice, Buczkowice, Godziszkę i Kalną.

Komisję oceniającą poprawność odpowiedzi powołał Komendant Gminny - dh Stanisław Górny a w jej skład weszli przedstawiciele wszystkich jednostek - dh Barbara Pietrusiak, dh Rafał Kostanowicz, dh Mariusz Mędrzak, dh Marcin Wieczorek, dh Krzysztof Tlałka, dh Robert Chrapczyński.

Zwycięzcy z poszczególnych grup wiekowych zakwalifikowali się do szczebla powiatowego który odbędzie się 2 kwietnia b.r. w Jaworzu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, które wręczył Prezes Zarządu Gminnego dh Zbigniew Majcherczyk.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali członkowie Zarządu OSP Rybarzowice - dh B.Gołabek i K. Ciszczoń.

Nagrody zostały zakupione w ramach realizacji programu profilaktycznego <Młodzi Strażacy> dofinansowanego ze środków budżetu samorządu gminy.

Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach

Szkoły Podstawowe

1. Julia Motal - OSP Godziszka
  2. Dominika Dadok - OSP Rybarzowice